وضعیت آب و هوای سال جدید/ روزهای آفتابی برای سیزده بدر 97

استنادنیوز؛ مطابق با آخرین اطلاعات دریافتی از جدیدترین برونداد مدل های پیش یابی، طی  نوروز 1397، هوای آفتابی و ملایم در سیزده بدر سال 97 خواهیم داشت.

برونداد مدل مجموع بارش طی هفته اول نوروز 1397 نشان دهنده این مطلب می باشد که تمرکز بارش های عمده کشور در نیمه غربی _ شمالی کشور می باشد. اکثر استان های واقع در غرب، نوار ساحل دریا مازندران، شمال شرق کشور دارای بارش های قابل می باشند. جریانات بارشی که از مسیر مدیترانه به طرف شرق و فلات ایران گسترش یافته اند بعنوان مسیر عبور توده هوای آب و هوایی و Storm track شناخته می شوند.

بر روی نواحی مرکزی کشور مقادیر بارش دستکم نشان دهنده این موضوع می باشد که شرایط بارندگی ها را (نه در حد ایده آل) خواهند داشت.

در طی نیمه دوم عید همچنان بارش در سطح کشور خواهیم داشت که پیک آن در حال حاضر (با الگوی فعلی) در نیمه غربی کشور و استان های واقع در سرتاسر زاگرس خواهد بود.

از نظر دمایی برای نوروز 1397 دمای هوا ی گرمتر پیش بینی می شود که سرمایش نیمه اول آن بیشتر از نیمه دوم نوروز 1397 خواهد بود و سیزده بدری آفتابی خواهیم داشت.

برای اکثر مناطق کشور طی نیمه اول نوروز 1396 دما هوا بین 4 تا 5 درجه سلسیوس کمتر از نرمال بلند مدت بوده برای نواحی از شمال شرق و بخش هایی از البرز غربی و شمال زاگرس این میزان تا 8 درجه سلسیوس زیر نرمال خواهد رسید. در طی نیمه دوم نوروز 1396 متوسط دمای هوا در بیشتر مناطق بین 1 تا 2.5 درجه سلسیوس کمتر از حالت نرمال می باشد و بر روی نوار شمالی کشور برای بخش هایی از شمال آذربایجان های غربی، شرقی، اردبیل، سواحل دریا مازندران نرمال تا نیم درجه سلسیوس بالاتر از نرمال های بلند مدت خواهد بود.

 
telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار