آمادگی ۷۲مراکز بومگردی روستایی در مازندران برای پذیرش مسافران نوروزی

استنادنیوز؛ علی نبیان به آمادگی ۷۲مراکز بومگردی روستایی در مازندران  برای پذیرش مسافران نوروزی خبرداد.

معاون استاندار مازندران در محل دبیرخانه ستاد تسهیلات سفر مازندران با اشاره به آمادگی ۷۲مراکز بومگردی روستایی در استان برای پذیرش مسافران نوروزی، گفت: علاوه بر راه اندازی ۲۲نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان ها در ۷نقطه روستایی و عشایری استان هم سیاه چادرهایی با هدف عرضه و فروش محصولات و تولیدات روستائیان و عشایر برپا شده است .

نبیان بابیان اینکه همواره در ایام تعطیلات نوروزی زیرساخت‌های صنعت گردشگری ازجمله محورهای مواصلاتی از موضوعات مهم در این ایام به شمار می‌رود به وضعیت محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و افزود: درگذشته ساعات زیادی از اوقات مسافران در محورهای مواصلاتی با ترافیک سنگین می‌گذشت اما خوشبختانه با بهره‌برداری از چهار خطه کردن محورهای سوادکوه، ساری_تهران در سال جاری به میزان ۸کیلومتر ، مسافرت به شمال کشور افزایش داشته است.

وی در بخش دیگری شعار " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" را مورد اشاره قرار داد و افزود: راه اندازی ۷۲مرکز بومگردی در سطح استان گامی در جهت تحقق شعار سال خواهد بود.

معاون استاندار مازندران در ادامه بر لزوم معرفی مراکز بومگردی به هموطنان از سوی رسانه ها تاکید کرد و گفت: ۲۲نمایشگاه صنایع دستی و نیز ۷سیاه چادر در شهرستان ها و روستاها و مناطق عشایری استان برای عرضه و فروش تولیدات شهروندان و روستائیان، برپا شده است.

نبیان، افزود: ۳۹بازارچه محلی هم در سطح استان راه اندازی شده است ضمن اینکه  در سال گذشته میزان فروش در بازارچه ها و نمایشگاه ها ۸میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان بوده است.

وی، اضافه کرد: با هدف استقبال از مسافران نوروزی در ۳فرودگاه استان، نمایشگاه صنایع دستی برپاشده و آیین نوروز خوانی هم اجرا می شود.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، از آماده‌باش اقامتگاه‌های استان برای پذیرایی از مسافران خبرداد و افزود: امسال هفت درصد به تعداد تخت‌های مراکز اقامتگاهی استان افزوده شد که تعداد آن‌ها تاکنون بالغ‌بر ۸۴۴ هزارو ۳۲۷ تخت رسیده است.

گردشگری روستایی

نبیان گفت: با هدف حفظ امنیت مسافران نوروزی به استان، بیش از ۴۰۰نیروی پلیس راهور از سایر استان ها برای مدیریت ترافیک استان در مازندران حضور دارند .

گفتنی است؛ جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، با حضور بازرسین اعزامی از وزارت کشور و ستاد صیانت از حقوق شهروندی در محل دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران و در سالن جلسات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار