فولاد خوزستان - ذوب آهن؛ حمله شاگردان قلعه‌نویی به نایب قهرمانی

استنادنیوز؛ دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود. نگاهی به این بازی ها می اندازیم.

ذوب آهن برترین تیم دور برگشت مسابقات لیگ است و بعد از پرسپولیس هم بیشترین گل زده را دارد شاگردان قلعه نویی برای رسیدن به نایب قهرمانی تلاش می‌کنند و سرمربی ذوب آهن دوست دارد با کسب سهمیه آسیایی با سبزپوشان اصفهانی وداع کند. ذوب آهن اگر بتواند فولاد خوزستان را شکست بدهد همچنان در رده دوم جدول باقی خواهد ماند. فولاد خوزستان هم بعید است که دیگر بتواند سهمیه آسیایی بگیرد اما قطعا قرمزپوشان اهوازی می‌خواهند که حداقل در رده ششم باقی بمانند و اگر بتوانند رتبه بهتری هم کسب کنند. شاگردان پورموسوی اگر از تیم قلعه نویی امتیاز بگیرند به صورت غیرمستقیم به استقلال و سایپا برای رسیدن به رده دوم جدول کمک کرده اند. هرچند فولاد خوزستان در 6 بازی گذشته اش فقط یک پیروزی داشته است.

در بازی رفت ذوب آهن یک بر صفر بازنده شد.

سپاهان - نفت آبادان؛ تلاش زردپوشان اصفهانی برای بقا

سپاهان برای فرار از منطقه سقوط باید در این دیدار خانگی پیروز شود. زرد پوشان اصفهانی در 12 بازی خارج از خانه خود فقط یک برد داشته اند. نفت آبادان هم با خیالی راحت در رده هشتم جدول باقی مانده است. بنابراین شاید شاگردان ابراهیم زاده در این مسابقه پیروز شوند زیرا آنها برای بقا می جنگند و بازیکنان نفت فقط منتظرند تا لیگ برتر زودتر تمام شود! در این شرایط مشخص است که کدام تیم در میدان خود را به آب و آتش خواهد زد تا سه امتیاز را بگیرد.

در بازی رفت تیم نفت 3 بر 2 پیروز شد.

مشکی پوشان -سایپا؛ بازی راحت تیم دایی

مشکی پوشان اولین تیم سقوط کرده به لیگ یک بودند و اکنون هم فقط برای خالی نبودن عریضه! مقابل سایپا به میدان می روند و گرنه برد یا باخت برای این تیم فرق زیادی نمی کند. مشکی پوشان در این فصل چندین و چند سرمربی تغییر داد و در نهایت سکان هدایت تیم به داود مهابادی رسید سایپا اما یکی از تیم های باثبات فوتبال ایران در این فصل بود و با حضور علی دایی سایپایی ها به دنبال کسب سهمیه آسیایی هستند. نارنجی پوشان تهرانی در کورس با استقلال برای نایب قهرمانی هستند. این مسابقه می تواند فرصت خوبی برای شاگردان دایی باشد تا حتی بر تعداد گل های زده خود اضافه کنند. مشکی پوشان با 42 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارند.

در بازی رفت سایپا یک بر صفر به پیروز رسید.

پیکان - استقلال خوزستان؛  بازی سخت شاگردان جلالی

پیکان هفته گذشته بعد از 5 مسابقه مقابل نفت آبادان شکست خورد تا در جدول لیگ برتر به رده پنجم برود اما با تیم دوم جدول فقط سه امتیاز اختلاف دارد بنابراین پیکانی ها از کسب سهمیه آسیایی و رسیدن به نایب قهرمانی نا امید نیستند و تلاش می کنند که در این دیدار خانگی پیروز شوند. آبی پوشان اهوازی اما حریف راحتی برای پیکان نخواهند بود آنها برای سقوط نکردن مبارزه می کنند و باخت در این دیدار  ممکن است آنها را دوباره به رده پانزدهم بفرستد! ولی در صورت برد ممکن است از رده چهاردهم به رده یازدهم هم صعود کند. 

در مسابقه رفت استقلال خوزستان یک بر صفر پیروز شد.

نفت تهران - پدیده؛ نبرد بی پول‌های پرحاشیه!

مسابقه ای حساس در انتهای جدول است. نفت تهران اگرچه در رده پانزدهم جدول است اما فقط دو امتیاز از تیم دوازدهم جدول کم دارد! هر دو تیم هم مشکلات مالی خاص خود را دارند. نفت که آنقدر وضعیتش وخیم شده که طلبکاران برای گرفتن طلب شان با وانت و حکم توقیف اموال بر سر تمرین این تیم حاضر می شوند و در پدیده هم  هر روز صدای اعتراض بازیکنان بخاطر مشکلات مالی را در رسانه ها می توانید بخوانید ! در این بازی 6 امتیازی ته جدولی ها تیم برنده تا حدی خود را به بقا امیدوار نگه می دارد. 

سپیدرود - تراکتورسازی؛ تقابل قرمزهای پرحاشیه!

شاگردان علی کریمی که شرایط بدی در جدول لیگ دارند هم از مشکلات مالی رنج می برند و همین روز گذشته بازیکنان جلسه ای بی نتیجه با مالک باشگاه برگزار کردند و در نهایت هم طوماری علیه او تهیه کردند! علی کریمی اکنون در مشکلات این باشگاه سرزمین مادری گرفتار شده است. تراکتورسازی هم اسیر حاشیه‌های زیادی است و ساغلام سرمربی ترکیه‌ای هم ظاهرا فقط منتظر پایان لیگ برتر است باید دید علی کریمی می‌تواند در خانه تیمش را به پیروزی برساند و سپیدرود را موقتا از منطقه فانوس بدستان خارج کند.

اسامی داوران و برنامه مسابقات هفته بیست و هشتم لیگ برتر:

چهارشنبه 22 فروردین 97
گسترش فولاد تبریز - استقلال تهران - ورزشگاه بنیان دیزل تبریز- ساعت 17
موعود بنیادی فر – حسن یوسفی – مهدی عالیقدر – سعاد وفاپیشه – ناظر: محمود رفیعی
پرسپولیس- پارس جنوبی جم - ورزشگاه آزادی تهران- ساعت 19
سعید رحیمی مقدم – سعید قاسمی – یعقوب حجتی – ناصر جنگی – ناظر: زاهد بحرینی
پنجشنبه 23 فروردین 96
فولاد خوزستان- ذوب آهن اصفهان –ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت 17
سیدمهدی سیدعلی – آرمان اسعدی – اسد حاج محمدی – حسین زمانی – ناظر: خداداد افشاریان
جمعه 24 فروردین 97
سیاه جامگان مشهد- سایپا تهران- ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد - ساعت 17
حسین زیاری – بابک داوری – فرهاد مروجی – علی بای – ناظر: حیدر شکور
پیکان تهران- استقلال خوزستان –ورزشگاه شهدای شهر قدس- ساعت 17
وحید کاظمی – محمدرضا ابوالفضلی – سعید علی نژادیان – حسن اکرمی – ناظر: حسین عسکری
فولاد مبارکه سپاهان- صنعت نفت آبادان –ورزشگاه نقش جهان اصفهان- ساعت 19
بیژن حیدری – محمدرضا منصوری – مهدی الوندی – جواد رحیم زاده  ناظر: حسین خانبان 

سپیدرود رشت- تراکتورسازی تبریز - ورزشگاه سردار جنگل رشت- ساعت 17
اشکان خورشیدی – رضا سخندان – محمدرضا مدیر روستا – وحید صالحی – ناظر: اسماعیل صفیری
نفت تهران- پدیده خراسان - ورزشگاه تختی تهران- ساعت 17
محمدحسین زاهدی فرد – رحیم شاهین – محمد راهی – محمدحسین ترابیان – ناظر: محمدعلی فروغی

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار