• مدیر عامل آبفار مازندران تصریح کرد:

سلامت آب آشامیدنی کلاردشت در مراجع آزمایشگاهی تایید شد

استنادنیوز؛پس از شیوع بیماری گوارشی در سطح شهرستان کلاردشت و گمانه زنی در خصوص آلودگی آب آشامیدنی ، سلامت آب کلاردشت در مراجع آزمایشگاهی نیز تایید شد.

 

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛از همان نخستین ساعات شیوع بیماری گوارشی و مراجعه مردم شهرستان کلاردشت به مراکز درمانی و نیز شایعاتی در خصوص آلودگی آب شرب، مهندس مجید عبدالهی مدیر عامل شرکت آبفار استان به همراه گروه کنترل کیفی با اکیپ کامل در راستای رسیدگی به بحران در این شهرستان حضور یافت و در بازه های زمانی متعدد در نقاط مختلف همراه با شرکت آبفای شهری آزمایشهای میکروبی و شیمیایی متعددی از آب شرب انجام گرفت که پس از بررسی ها مشخص شد هیچگونه مشکل میکروبی در آب آشامیدنی مردم شهرستان کلاردشت وجود ندارد.

مهندس عبدالهی در گفتگویی پیرامون این موضوع اظهار داشت: با رصد آزمایشهای میکروبی و شیمیایی در روزهای قبل از شیوع بیماری در روستاهای تحت پوشش مشخص شد آب آشامیدنی هیچگونه آلودگی ندارد در همین راستا با توجه به مراجعه بیماران به مراکز درمانی و حتی در روستاهایی که تحت پوشش شرکت نیستند و ازمنابع آبی ما استفاده نمی کردند و آب مستقل داشتند نیز آلودگی وجود داشت و البته در برخی از روستاهایی که تحت پوشش شرکت هستند هم بررسی ها نشان می داد که عاری از آلودگی و بیماری می باشند، لذا این تناقضات بیانگر این است که آلودگی و شیوع بیماری به هیچ وجه نمی تواند از آب باشد.

وی افزود: با تمام این تفاسیر نمونه هایی به آزمایشگاه مرجع در شهرستان کرج که آزمایشگاه مرجع وزارت نیرو است هم ارسال کردیم که پاسخ آلودگی آب منفی اعلام شد لذا با صراحت بیشتر اعلام می کنم آلودگی و شیوع بیماری اخیر به هیچ وجه از آب نبوده و مردم با خیال راحت از آب شرب بهداشتی کلاردشت استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با اعلام این نکته که به خواسته شبکه بهداشت و به منظور محافظت بیشتر، دوز کلر را بالا بردیم اظهار داشت: بعد از وقوع بحران یک واحد آزمایشگاه سیار را در تصفیه خانه برای انجام آزمایشهای میکروبی و شیمیایی لحظه به لحظه و نقطه به نقطه در راستای نظارت بیشتر مستقر کردیم.

مهندس عبدالهی با اشاره به حضور مستمر شبکه بهداشت و آموزش مردم منطقه در راستای کاهش انتقال و ضمن قددرانی از آنها گفت: به گفته شبکه بهداشت عامل شیوع بیماری نورو ویروس بوده که به راحتی و از فردی به فرد دیگر انتقال می باید.

وی با تاکید بر این نکته که بیش از 40 درصد منابع آبی کلاردشت در دست ما نیست و به صورت شورایی و هیات امنایی اداره می شوند از مردم خواست از آب چاهها و چشمه هایی که تحت پوشش و مورد تایید شرکت آبفار می باشد ، استفاده کنند.


 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار