افزایش شهرستان های مجری طرح ملی شهاب در مازندران تا مهر 97

استنادنیوز؛مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: 23 شهرستان و منطقه در مهر 97 مجری طرح ملی شهاب در مازندران می شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در نشست مشترک با بنیاد نخبگان استان که پیرامون اجرا و توسعه طرح ملی شهاب در استان برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون این طرح در 12 شهرستان استان اجرا می شود که در مهر 97 به 23 شهرستان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه طرح ملی شهاب از 4 سال قبل در مازندران آغاز به کار کرده، افزود: این طرح که مخفف شناسایی و هدایت استعدادهای برتر است از ناحیه 1 ساری آغاز شد و هم اکنون در 12 شهرستان اجرا می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: طرح شهاب به شناسایی استعدادهای برتر دانش آموزی در مقطع ابتدایی در زمینه های مختلفی همچون استعداد کلامی، تجربی، هنری، زیبایی و ... می پردازد.

نیکزاد با بیان اینکه این طرح با بحث استعدادهای درخشان سمپاد متفاوت است، اظهار کرد: در این طرح هیچگونه رقابتی وجود ندارد و پس از آنکه استعدادهای دانش آموزی در ابتدایی شناسایی شد در مقطع متوسطه اول هدایت شده و از تسهیلگران برای آموزش حرفه ای و تخصصی آنان استفاده می شود.

وی با اشاره به آمار تعداد دانش آموزان شرکت کننده در این طرح ابراز کرد: از مهر امسال تاکنون 48 هزار و 843 دانش آموز در 12 شهرستان مورد شناسایی این طرح قرار گرفته اند که 1990 معلم مورد شناسایی و هدایت قرار می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه این طرح راه مناسبی برای شناسایی استعدادهاست، گفت: آثار این برنامه ها بعدها خود را نشان داده و اگر از آن حمایت نکنیم فرصت های زیادی را از دست می دهیم.

نیکزاد با اشاره به منابع مالی این طرح بیان کرد: مسائل مالی این طرح که با بنیاد نخبگان است باید مورد پیگیری قرار گیرد. در سال تحصیلی 96-95 که میزان بودجه طرح 98 میلیون تومان بود تنها 20 درصد تخصیص صورت گرفت.

رییس بنیاد ملی نخبگان استان مازندران نیز در این نشست گفت: دغدغه هایی درباره اجرای این طرح داشتیم که خوشبختانه با سخنان مدیرکل جدید آموزش و پرورش مازندران خیالمان از بابت دغدغه مندی آموزش و پرورش استان در این زمینه راحت شد.

«محسن جهانشاهی» با بیان اینکه طرح شهاب یکی از مهم ترین برنامه های بنیاد نخبگان است، افزود: این طرح در مازندران به خوبی اجرا می شود و مازندران یکی از استان های پیشرو در زمینه اجرای طرح ملی شهاب در کشور است.

وی با اشاره به بحث بودجه امسال طرح شهاب در استان تصریح کرد: دغدغه ها درباره بودجه دغدغه درستی است و ما نیز پس از پیگیری های اولیه قول تخصیص 50 درصدی را برای بودجه امسال گرفته ایم.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار