• مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران :

مازندران کتابخانه مرکزی ندارد/نشاط اجتماعی شعار راهبردی کتابخانه های عمومی مازندران

استنادنیوز؛ولیپور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان، از اجرای برنامه های متنوع با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه خبر داد.


مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ‏با حضور استاندار مازندران و اعضای این انجمن در استانداری اظهار کرد:  ۲۵ دستگاه اجرایی برای اجرای برنامه های هدفمند کتابخوانی انتخاب شده اند که بزودی همکاری هایمان را با انها آغاز می کنیم.
 وی پیگیری برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی استان را بطور ویژه خواستار شد و گفت: متاسفانه مازندران جزء معدود استان هایی است که دارای کتابخانه مرکزی نیست و این موضوع برای فرهنگ استان خوب نیست.
ولی‌پور افزود: نشاط اجتماعی در کتابخانه‌های عمومی شعار امسال این نهاد بوده که برنامه‌های مختلفی در حوزه افزایش امانت صورت داده ایم که تاثیر فراوانی در افزایش عضو داشته است.
وی گفت: در فصل بهار سالجاری، با اجرای برنامه هایی مانند پویش نهج البلاغه خوانی، جشنواره کتابخانه های منتظر ، پویش عیدی کتاب، طرح "۱۱۴ سوره، ۱۱۴ کتابخانه"، طرح "کریمانه بخوانیم و مطالعه با طعم بهار، سعی کردیم بهار کتابخوانی را با ایجاد شور و نشاطی ویژه رقم بزنیم.
‏ مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان داشت: جشنواره کتابخانه های منتظر با هدف ترویج گفتمان مهدویت برای نوجوانان و ‏جوانان و زنان خانه دار برگزار شد و طرح مطالعه با طعم بهار، سال گذشته اجرا شد که با استقبال روستاییان، امسال هم ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان بزرگترین جشنواره کتابخوانی مکتوب و ‏دیجیتال برای گروه های مختلف سنی در ۷ عنوان برگزار می شود، تصریح کرد: سال گذشته ۵۴ هزار نفر در استان در این جشنواره شرکت کردند که رتبه دوم در کشور بود و امیدواریم دستگاه ها حمایت ویژه ای ‏داشته باشند تا این جشنواره با عنایت امام هشتم نقش ماندگاری در ترویج فرهنگ کتابخوانی داشته باشد.
ولیپور با اشاره به اینکه کتابخانه مستقل برای روشندلان نداریم، گفت: کتابخانه روشندلان در ساری، قائم شهر، بهشهر و چالوس وجود دارد که از امکانات آنها، روشندلان شهرستان های مجاور هم ‏استفاده می کنند که در سال گذشته ۶۰ میلیون تومان برای تجهیز این کتابخانه ها هزینه شد و اکنون برای تامین ‏کتاب های گویا و بریل به حمایت های بیشتر نیاز داریم.
گفتنی است در این نشست با دستورات ویژه استاندار مازندران، در خصوص اتمام پروژه کتابخانه مرکزی ساری، پروژه کتابخانه مرکزی برادران لر در نوشهر، اجرای بهتر طرح مطالعه با طعم تابستان، اجرای موثرتر جشنواره کتابخوانی رضوی و تجهیز کتابخانه های نابینایان در استان، تصمیمات مهمی اتخاذ گردید.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار