هنوز خبری از اجساد مدفون در زیرخاک سیل کاکرود رودسر نیست

استنادنیوز؛ مدیرکل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به اینکه هنوز خبری از اجساد مدفون در زیرخاک سیل کاکرود رودسر نیست، افزود:سطح فاجعه بسیار زیاد و عملیات کاوش بسیار سخت شده است.

مهدی ولی پور  با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای امدادی هلال‌احمر برای پیدا کردن چهار تن از سیل‌زدگان در روستای کاکرود منطقه اشکورات بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر اظهار کرد: متأسفانه تمامی وقت و توان نیروهای امدادی هلال‌احمر در محل حادثه صرف آواربرداری گل‌ولای شده است.

وی با بیان اینکه زمین محل حادثه رانش‌های پیاپی داشته است افزود: از ساعات ابتدایی صبح تاکنون سه بیل مکانیکی در حال لایه‌برداری گل در اعماق متفاوت هستند تا بتوانند به اجساد برسند.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با بیان اینکه با برداشتن پی‌درپی هنوز خبری از اجساد مدفون در زیرخاک نیست گفت: تمام تلاش‌ها برای یافتن پیکر سیل‌زدگان به کار گرفته‌شده اما باید اعلام کرد که سطح فاجعه بسیار زیاد و عملیات کاوش بسیار سخت شده است.

ولی پور از کمک‌رسانی به سیل‌زدگان توسط بالگرد خبر داد و گفت: امروز دو سوتی پرواز برای رساندن اقلام و کالاهای اضطراری به محل حادثه انجام‌شده و کماکان ارائه خدمات هوایی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شعاع حدود هفت کیلومتری در دیروز و 10 کیلومتر نیز امروز توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر کاوش برای یافتن مفقود شدگان انجام‌شده خاطرنشان کرد: گمانه‌زنی‌ها مبنی بر بیشتر بودن مفقود شدگان صحت ندارد و این در حالی هست که اگر افرادی ناپدید شوند خانواده‌ها حتماً اعلام خواهند کرد.

مدیرکل جمعیت هلال‌احمر گیلان با تشکر از افرادی که قصد کمک برای یافتن مفقود شدگان دارد تصریح کرد: این جمعیت از تعداد کافی نیروهای آموزش‌دیده امدادی برخوردار است و فعلاً نیازی به تزریق نیرو نداریم.

ولی پور تنها مشکل محل حادثه را پس از مفقود شدن چهار تن از روستائیان فقدان آب آشامیدنی دانست و گفت: در پی جاری شدن سیل و ترکیدن لوله‌های آب، روستاهای بالادست کاکرود از داشتن آب شرب محروم هستند که با رساندن آب آشامیدنی توسط بالگرد این معضل رفع مشکل شده است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار