• استاندار مازندران در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان؛

قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان و خارج از این قیمت، تخلف است/عدم توقف تولید، با توجه به شعار سال

استنادنیوز؛مهندس اسلامی در این جلسه با اشاره به این که عدم توقف تولید، هدف واقعی در سال حمایت از کالای ایرانی است، یادآور شد : قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان و خارج از این قیمت، تخلف است و قاطعانه برخورد می شود

 به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان این که مبارزه با این پدیده ها، مبارزه به معنای واقعی کلمه است، گفت: شرایط و محیط جامعه، کسب و کار و اشتغال بگونه ای باید فراهم باشد تا احساس نیاز به قاچاق از میان برود.

استاندار با اشاره به این که عدم توقف تولید، هدف واقعی در سال حمایت از کالای ایرانی است، یادآور شد: امسال؛ سالی است که باید از توقف تولید و خروج آن از مدار با جدیت جلوگیری شود.

مقام عالی دولت در استان، با اشاره به این که تصمیم شجاعانه و قاطعانه دولت در خصوص ارز باید با شجاعت در مازندران دنبال شود، خاطرنشان ساخت: خرید و فروش ارز، فساد است و با فعل فساد باید با جدیت مبارزه شود.

استاندار با بیان این که بانک مرکزی، حوائج ارزی افراد را بر اساس ضوابط تامین می کند، ابراز داشت: هر واحد تولیدی که نیازمند ارز بوده مورد حمایت قرار گرفته و در آینده نیز این گونه واحدها حمایت می شوند.

اسلامی با اشاره به این که قیمت دلار ۴۲۰۰ تومان و خارج از این قیمت، تخلف است و قاطعانه برخورد می شود، گفت: اصناف حق ندارند قیمت کالاهایشان را به بهانه افزایش قیمت دلار، افزایش دهند.

استاندار، بیان داشت: تمام دستگاه ها باید با التهاب موجود مقابله کنند و از مردم تقاضا داریم در این فضای کاذب از خرید کالاهایی که متاثر از التهاب موجود است ممانعت نمایند.

وی با بیان این که هدف اصلی دشمن، تخریب ارزش ها در جمهوری اسلامی است و باید با این توطئه مبارزه کنیم، افزود: قیمت ارز ۴۲۰۰ تومان است و تاکنون هیچ واحدی برای تهیه ارز مراجعه ننموده که مساله اش حل نشده باشد.

استاندار با تاکید بر این که صندوق های غیرمجاز باید ساماندهی شود، گفت: غفلت از این مساله موجب خسران می شود. دشمن تمام قد به دنبال بی ارزش کردن پول ملی است و باید با این مساله در هر حوزه ای برخورد قاطع صورت گیرد.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به این که از دغدغه های جدی مردم مازندران و استان های شمالی؛ مبارزه با ورود برنج در زمان برداشت است، اظهار داشت: با استناد به سیاست دولت در راستای برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 97 در حمایت از کالای ایرانی، واردات برنج در فصل برداشت به کشور ممنوع است.

وی با بیان این که در فصل برداشت برنج، ورود برنج خارجی از هر مبدایی به مازندران ممنوع است، گفت: سازمان حمل و نقل جاده یی از صدور برنج از مبادی مختلف به استان در این زمان با جدیت ممانعت کند.

استاندار با اشاره به این که با مخلوط کردن برنج خارجی با برنج بومی قاطعانه برخورد می شود، افزود: با هرگونه فساد و تخلف در این موارد باید برخورد قاطع صورت گیرد و همه باید در برابر فساد و تخلف بایستیم.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی استان با هدف حفظ اشتغال به لزوم حل مشکلات سوخت واحدهای صنعتی مستقر در مناطق دودانگه و چهار دانگه ساری تأکید نمود.

نماینده عالی دولت در مازندران، یاد آور شد: باید مصرف کالای ایرانی را در سال حمایت از کالای ایرانی ترویج کنیم و صدا و سیما و نهادهای فرهنگی در این راستا می توانند بسیار موثر عمل کنند.

در آغاز این جلسه علی پیرفلک، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گزارشی از اقدامات و برنامه های پیش روی این کمیسیون ارایه نمود و گفت: میزان کشفیات سه ماهه اول سالجاری بیش از 100 میلیارد ریال بالغ گردیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 70% افزایش داشته است .

ضمناً در همین رابطه بیش از 500 فقره پرونده در محاکم قضائی تشکیل و بیش از 300 نفر در این رابطه بازداشت شدند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، بیشترین میزان کالاهای کشف شده را شامل لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی ، ماهیان خاویاری و فرآورده های جنگلی اعلام نمود.

اشتراک گذاری

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار