لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم به معنای الحاق جمهوری اسلامی به FATF نیست

استنادنیوز؛ علی نجفی خشرودی در خصوص لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت: دولت چهار لایحه برای مقابله با تروریسم به مجلس ارایه کرد که لایحه اصلاح قانون مبارزه با تروریسم یکی از آنهاست و به دلیل اختلافاتی هنوز تعیین تکلیف نشده است.

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شورای نگهبان نیز هنوز نظر خود درباره دیگر لوایح را اعلام نکرده است، در صورت تایید شورای نگهبان لوایح قابل اجرا می‌شود. یکی از لوایح هم الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم است که برای دو ماه مسکوت مانده است.

وی افزود: این لوایح و لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم به معنای الحاق جمهوری اسلامی به FATF نیست. این لوایح بخشی از ساز و کارهایی است که کشورهای مبارز تروریسم باید آنها را به تصویب برسانند.

نجفی خوشرودی یادآور شد: بند اول لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم درباره مصادیق مجدد به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع شده است، جمهوری اسلامی به صراحت مصادیق را مطرح و حق شرط‌هایی هم لحاظ کرده تا در مواردی که مصادیق مغایر دیدگاه‌های جمهوری اسلامی باشد، قبول نکنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در مواردی که درباره مقابله با تروریسم تعریف متفاوتی داشته باشد، مصادیق دیگر کشورها را نخواهد پذیرفت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار