انتشار لیست شرکت‌های دریافت کننده ارز وزارت بهداشت

استنادنیوز؛ مشاور وزیر در خصوص رسیدگی به تخلفات شرکت‌های تجهیزات پزشکی توضیح داد: تخلفات این حوزه نگران‌کننده نیست و با نظارت‌های بیشتر وزارت بهداشت این تخلفات حداقلی نیز به صفر خواهد رسید.

رضا مسائلی در خصوص سیاست‌های کشور در رابطه با تخصیص ارز برای شرکت‌های فعال در زمینه تجهیزات پزشکی اظهار داشت: علیرغم تنگناهایی که ممکن است در آینده به واسطه عهدشکنی کشور آمریکا در برجام رخ دهد به هیچ عنوان نیاز ضروری مردم در خصوص تأمین تجهیزات مورد نیاز پزشکی و افزایش قیمت این ملزومات با اختلال مواجه نخواهد شد.

وی افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی با تمهیداتی که اتخاذ شده تمام این ملزومات و همچنین مواد اولیه تولید آنها ارز سیستم بانکی دریافت خواهند کرد.

مسائلی عنوان کرد: در زمینه تخصیص ارز و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از دو سیاست تعدادی و مبلغی استفاده می‌شود.

وی گفت: باید توجه داشته باشیم اگر کالای حیاتی موردنیاز مراکز درمانی باشد و درخواست تأمین بیش از نیاز آن داده شود. این درخواست با قید این موضوع که به تجهیزات موردنظر نیاز مبرم داشته باشیم در اختیار کارشناسان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در خصوص انتشار لیست دریافت‌کنندگان ارز نیز توضیح داد: به جهت اینکه اختصاص ارز زمان‌بر است و باید یک پروسه چند ماهه را طی کند امیدواریم پس از طی شدن این مراحل لیست شرکت‌های دریافت‌کننده ارز در اختیار عموم مردم و بیمارستان‌ها قرار گیرد. 

وی افزود: از زمانی که وزارت بهداشت درخواست را تأیید می‌کند تا موقعی که سفارش به ثبت برسد و بانک مرکزی ارز را به شرکت موردنظر اختصاص دهد حدود چند ماه طول خواهد کشید.

مسائلی تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که کانال‌ها و مسیرهای تخصیص ارز نیز متفاوت است اما در راستای شفاف‌سازی لیست تمام شرکت‌هایی که ارز سیستم بانکی به آنها تعلق می‌گیرد منتشر خواهد شد.

وی گفت:گسترده تجهیزات پزشکی بسیار وسیع است و پیش از 2 هزار شرکت در زمینه واردات و هزار شرکت دیگر در زمینه تولید و تأمین این محصولات در حال فعالیت هستند.

مشاور وزیر خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 280 هزار قلم تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی تأمین می‌شود که البته باید توجه کنیم تجارب ما نشان می‌دهد شرکت‌های خصوصی در ادوار گذشته در مقابل تحریم‌ها عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده‌اند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟
 • 2554 Votes
  بله، کاملا راضی هستم
  14.78%
 • 5516 Votes
  می توانستند عملکرد بهتری داشته باشند
  31.92%
 • 9212 Votes
  خیر، اصلا راضی نیستم
  53.3%
← Back
Total 17282 Votes

insta35065126

telegram405412

آخرین اخبار