• نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران:

بازدید از روستاها افزایش یافت/مازندران مقصد گردشگری کشور

استنادنیوز؛معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه مازندران مقصد گردشگری است گفت در نخستین سال راه‌اندازی کمیته روستایی بیش از یک‌میلیون نفر از روستاها بازدید کردند که در سال جاری این رقم به سه میلیون نفر رسیده است

علی نبیان ظهر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه مازندران مقصد گردشگری است و یکی از برنامه‌های ما نیز افزایش گردشگران نسبت به سال‌های گذشته است، به ایام نوروز اشاره کرد و گفت : مازندران از ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ تا ۱۴ فروردین‌ماه سال جاری میزبان بیش از ۱۶ میلیون شب اقامت بود که نشان‌دهنده ارائه خدمات مطلوب به مسافران بوده است.

نبیان بابیان اینکه در دولت تدبیر و امید به محورهای مواصلاتی مازندران توجه ویژه‌ای شده است، افزود: درگذشته مسافران در محورهای مواصلاتی به مازندران با ترافیک سنگین مواجه بودند که با اتمام محور چهار خطه سوادکوه تا حدود زیادی این مشکلات برطرف می‌شود.

معاون عمرانی استانداری مازندران ادامه داد:محور هراز نیز تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم در سال‌های آینده به بهره‌برداری برسد.

وی به بوم گردی اشاره کرد و گفت: برای اشتغال‌زایی در روستاها بخشی از منابع به بوم گردی در منابع روستایی اختصاص پیدا کند.

نبیان به راه‌اندازی کمیته روستایی در مازندران اشاره کرد و ادامه داد: در نخستین سال راه‌اندازی آن بیش از یک‌میلیون نفر از روستاها بازدید کردند که در سال جاری این رقم به سه میلیون نفر رسیده است که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به ظرفیت‌های استان، تأکید کرد: مسئولان باید اعتباراتی به مازندران تخصیص دهد تا در حوزه گردشگری بتوانیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه نباید استان مازندران را استان کشاورزی دانست، گفت: توجه به گردشگری،صنعت و کشاورزی می‌تواند سبب توسعه استان و اشتغال‌زایی شود.

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار