هیچ کس حق ندارد به بهانه این که ارز گران شده، کالایش را گران بفروشد/ارتقا سهم دریای خزر در اقتصاد کشور

استنادنیوز؛اسلامی استاندار مازندران با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد به بهانه این که ارز گران شده، کالایش را گران بفروشد، گفت: باید جلوی جوسازی‌های دشمن که هدفش ساقط کردن پول ملی ما است، ایستاد و با آن برخورد جدی کرد

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، محمد اسلامی در جمع مدیران بانک‌های مازندران خواستار ارتقا سهم دریای خزر در اقتصاد کشور شد و اظهار داشت: تحقق صادرات سه میلیارد دلاری مازندران تا پایان برنامه ششم به صورت سالانه یک برنامه مهم و راهبردی است.

وی با اشاره به اینکه روان‌سازی و ساده‌سازی کارها برای تقویت تولید و رونق اشتغال از برنامه‌های اساسی دولت است، افزود: منابع بانک‌ها نباید به تله بیفتد و چرخ تولید باید بچرخد و تحقق همزمان این دو هدف بزرگ در گرو برنامه‌ریزی و مدیریت خردمندانه است.

استاندار مازندران با بیان اینکه نظام بانکی مقتدر منجر به اقتصاد مقتدر می‌شود، افزود: تشکل‌ها و نظام صنفی استان باید به کمک بانک‌ها بیایند.

اسلامی با اشاره به اینکه رونق ساخت و ساز مسکن و احیا بافت‌های فرسوده از تاکیدات رئیس جمهور است، گفت: بانک‌های خصوصی و دولتی باید در یک مسیر برای رونق اقتصاد، تولید و اشتغال استان گام بردارند.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید همه منابع را در مسیر اهداف جمهوری اسلامی به صورت مولد به‌کار بگیریم و با همگرایی و هم افزایی، وعده‌های دولت را محقق کنیم، گفت: قانونگذار؛ منابع قابل توجهی را برای رونق اقتصادی، تولیدی و اشتغال پیش‌بینی کرده است و باید با تعامل و هماهنگی و همراهی بانک‌ها، کل این منابع در راستای توسعه جذب شود.

وی با اشاره به اینکه امروز در زمان و شرایط جنگ قرار داریم و جریان مخرب به دنبال تخریب ذهن و روان مردم است، افزود: این جریانات می‌خواهند اقتصاد ما را از نفس بیندازند و ارزش پول ملی ما را پایین بیاورند، لیکن نمی‌گذاریم این جریانات نفس بکشند.

اسلامی با بیان اینکه جنگی به شدت متفاوت و قوی برای ساقط کردن نظام اقتصادی کشور از سوی دشمنان آغاز شده است و باید نسبت به گذشته هوشیارتر و محکم تر عمل کنیم، افزود: دشمن دیگر در لباس و تجهیزات نظامی نیست و برای تخریب اقتصاد کشور صحنه‌سازی می‌کند و سعی دارد با فریب اذهان، جریان‌سازی کند و به اتفاقاتی که موجب نارضایتی مردم می‌شود، دامن زند.

وی با تاکید بر اینکه نباید در هیچ موردی غفلت کنیم و با آگاهی، بصیرت و هوشیاری کامل متوجه وضعیت پیش رو باشیم، گفت: باید انقلابی و جهادی کار کنیم و پاسخگویی به مردم را به صورت صد در صدی محقق کنیم.

استاندار مازندران، تحقق صادرات سه میلیارد دلاری مازندران تا پایان برنامه ششم به صورت سالانه را یک برنامه مهم و راهبردی دانست و گفت: صادرات محصولات مازندران به کشورهای حوزه خزر باید توسعه یابد. باید هرگونه هماهنگی برای توسعه صادرات و بازار به حداکثر برسد و سبد محصولات برای صادرات گسترش یابد.

وی با بیان اینکه امروز وقت غفلت، تنش و ناهماهنگی نیست، گفت: امروز، روز برادری، هماهنگی و معاضدت برای رونق اقتصاد، تولید و اشتغال است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در بودجه سال 97 بالغ بر 74 هزار میلیارد تومان برای گشایش اقتصادی پیش بینی شده است، افزود: منابع بانکی استان را باید به 50 هزار میلیارد تومان برسانیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد به بهانه این که ارز گران شده، کالایش را گران بفروشد، گفت: باید جلوی جوسازی‌های دشمن که هدفش ساقط کردن پول ملی ما است، ایستاد و با آن برخورد جدی کرد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار