با کاهش وزن 15 اتفاق خوب در بدن شما رخ می دهد

استنادنیوز؛ کاهش وزن اضافی مزایای زیادی دارد که شما میتوانید با از دست دادن وزن اضافی بدنتان زندگی تان را تغییر و سلامت بدن خود را افزایش دهید و از بروز بیماری های قلبی و فشارخون جلوگیری کنید.

آیا تا به حال از خود در مورد چگونگی از دست دادن وزن سوال کرده اید؟ هر کسی که سعی در از دست دادن وزن اضافی داشته باشد می گوید که تلاش و پایبندی زیادی دارد با این حال، مزایای از بین بردن وزن اضافی می تواند زندگی شما را تغییر دهد (و طولانی تر) گرداند در این بخش برخی از دلایل علمی مطرح می شود که مزایای کاهش وزن را توضیح می دهند.کاهش وزن
کاهش وزن
کاهش وزن

مزایا و اتفاقات خوب در بدن بعد از کاهش وزن

15 اتفاقی که هنگامی که وزن زیادی را از دست می دهید در بدن شما رخ می دهند 

1. ناخن های شما قوی تر می شوند.

همانطور که در یک مطالعه منتشر شده در نشریه تغذیه، ناخنهای ناخوش ممکن است به علت کمبود آهن به علت چاقی باشد کارشناسان توصیه می کنند ماهی، اسفناج و حبوبات خود را به رژیم غذایی خود اضافه کنید که نه تنها غنی از آهن هستند، بلکه می توانند باعث کاهش وزن نیز شوند،زیرا این غذاها دارای چربی سالم هستند.
اتفاقات بعد از کاهش وزن

داشتن ناخن های قوی پس از کاهش وزن

2. درد مفاصل و کمردردتان از بین میرود

شواهد قوی از یک مطالعه منتشر شده در بررسی های چاقی نشان می دهد که ،وقتی وزن اضافی خود را از دست می دهید، کاهش وزن درد کمر و پشت را کاهش می دهد، زیرا فشار روی بدن شما کم می شود. کارشناسان گفتند که برای هر وزنی که شما از دست می دهید، می توانید چهار برابر زانوی خود را حفظ کنید، بنابراین می توانید بهتر و راحت تر، ایستاده و یا طولانی تر بنشینید، و بدون احساس درد مداوم حرکت کنید.

3. وضعیت سلامت دندانهای شما بهبود می یابد

از دست دادن وزن مانع توسعه پریودنتیت می شود ،که باعث التهاب مکرر لثه ها می شود ؛ مطالعه ای در سال 2003 نشان داد که افراد چاق مبتلا به بیماری پریودنتال هستند، اما افرادی که دارای شاخص (BMI) پایین هستند، خطرات کمتری دندانهای آنها را تهدید میکنند.
سلامت دندان ها

سلامت دندان ها پس از کاهش وزن

4. پوست شما پاکسازی می شود

چاقی و اضافه وزن ،مشکلات پوستی مانند آلرژی، لکه های تیره یا قرمز، تگهای پوست، پسوریازیس و پوست خارش را به همراه دارد. اگر وزن اضافی خود را از دست بدهید، پوست، خشکی کمتری ایجاد می کند و همچنین به آرامی آسیب هایی که بافت های چربی در اپیدرم شما ایجاد می کنند را بهبود می بخشد.

5. واکنشهای بدن شما به انسولین بهتر خواهد شد

اکثر افراد مبتلا به اضافه وزن دارای دیابت هستند؛ زیرا چربی بدن کمتر به انسولین پاسخ می دهد، هورمونی که میزان قند خون را تنظیم می کند. طبق یک مطالعه 2017 که در نشریه تغذیه و دیابت منتشر شده است، اگر شما این میزان وزن اضافی را از دست بدهید، بدن شما بیشتر به انسولین حساس می شود به عبارت دیگر، اگر شما اضافه وزن نداشته باشید، خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد.
دیابت

کاهش خطر مبتلا شدن به دیابت با کاهش وزن

6. عملکرد کلیه های شما بهتر میشود

ازدیاد بافت های چربی در بدن می تواند کمبود نفرون را ایجاد کند، که ظاهرا کلیه ها را تنبل و سموم را فیلتر می کند ، بر اساس یک تحقیق که در مجله آمریکایی بیماری های کلیه منتشر شده است، هنگامی که وزن اضافی را از دست می دهید، خطر ابتلا به نارسایی کلیوی را کاهش می دهید.

7. شما خطر ابتلا به سرطان و یا بیماری را در خود کاهش داده اید

به گفته موسسه ملی سرطان، برخی از سرطانها، از جمله شایعترین نوع سرطان پستان، به مشکلات چاقی و اضافه وزن نیز مرتبط است ظاهرا، بافت های چربی بر هورمون هایی که به DNA آسیب می رسانند تأثیر می گذارند، که پس از آن باعث ایجاد سرطان می شود. بنابراین از دست دادن وزن، این خطر را کاهش می دهد و همچنین شانس مبارزه بیماری را افزایش می دهد.

8. قلب شما سلامت تر خواهد بود

افرادی که اضافه وزن دارند مستعد ابتلا به مشکلات قلبی هستند. پزشکان اغلب ،بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی را به شروع تمرین برای مدیریت وزن خود توصیه می کنند. طبق نظر کارشناسان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، حتی اگر فقط 5 تا 15 درصد از وزن اضافی را از دست بدهید، بدن شما دارای مزایای سلامتی زیادی خواهد بود ، اگر می خواهید وزن اضافی را از دست بدهید، عالی است. تلاش های شما برای کاهش، فقط چند درصد از وزن بدنتان به خصوص برای قلب شما بسیار سودمند است.
سلامت قلب

داشتن قلب سالم با کاهش وزن

 

9. شما سوء تغذیه را متوقف میکنید

مشکلات مربوط به قلب و عروق، همچنین مشکلات خروپف و خواب خود را با کاهش وزن کاهش دهید. کالج آمریکایی پزشکان در واقع توصیه می کند برای بیماران مبتلا به آپنه خواب در ابتدا از دست دادن وزن، به این دلیل که بافت چربی اضافی در گلو کاهش می یابد، موثر خواهد بود. اگر وزن بیش از حد دارید، با صدای بلندتر خر و پف خواهید نمود، زیرا راههای عبور هوا در دستگاه تنفسی شما مسدود شده است.

10. سطح فشار خون خود را پایین می آورید

فشار خون بالا می تواند منجر به سکته مغزی و حمله قلبی شود، اما می توانید خطرات را از طریق کاهش وزن و ورزش کاهش دهید ، به گفته کارشناسان همکار کوچران، از دست دادن وزن یک گزینه بهتر از مصرف داروهای فشار خون بالا است، تا فشار خون شما پایین باشد.

فشارخون

کاهش فشار خون با کاهش وزن

11. درجه دمای بدنتان پایین تر می آید

از بین بردن وزن بدن، مقادیر طبیعی بدن را از دست خواهید داد، بنابراین می توانید تمایل بیشتری برای آوردن ژاکت در خانه یا رستوران داشته باشید. براساس یک مطالعه در مجله اختلالات تیروئیدی:هایپوتیروئیدیسم، تیروکسیزین، و تستهای عملکرد تیروئید، کاهش وزن باعث کاهش هورمون های تیروئید می شود، که می تواند موجب کاهش خستگی شما شود.

12. روابط جنسی شما بهبود می یابد

با توجه به پاسخ دهندگان یک نظرسنجی از مرکز پزشکی دانشگاه دوک، داشتن بدن مناسب و لاغر ظاهرا رابطه جنسی را مطلوب تر خواهد ساخت. در همان نظرسنجی، کسانی که چاق و یا اضافه وزن داشتند نشان دادند که آنها 25 بار بیشتر از زندگی جنسی خود ناراضی بودند.

13. امکان باروری را افزایش خواهد داد

از دست دادن وزن می تواند، شانس زنان باردار را بهبود بخشد، به ویژه اگر این سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشد که با چاقی مرتبط است. بر طبق گزارش مجله بهداشت باروری، مردان با اضافه وزن، با کاهش وزن و بهبود شیوه زندگی خود، به بهبود کیفیت رابطه جنسی رسیده اند، که همچنین به توانایی آنها برای تولید مثل کمک می کرد.
telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار