وضعیت کار دانشجویی در کشورهای مختلف دنیا

  • کد خبر: 213186
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 17 تیر 1397

استنادنیوز؛دانشجویان کشورهای مختلف با شرایطی که دانشگاه‌ها برایشان ایجاد می‌کنند، مؤفق به انجام کار دانشجویی و درآمدزایی می‌شوند تا تمرکزشان تنها بر روی درس و پایان تحصیلات باقی بماند.

پیدا کردن یک شغل نیمه وقت در حالی که شما دانشجو هستید، بهترین فرصت برای کسب درآمد است. 

از این طریق دانشجو خود را برای پذیرفتن مسئولیت‌های جدی‌تر در‌ آینده آماده می‌‌کند و متوجه می‌شود که داشتن شغل نیمه وقت نمی‌تواند جوابگوی نیازهای وی باشد. 

در زیر به کارهای دانشجویی در 6 کشور مختلف دنیا می‌پردازیم:

1. آمریکا

دانشجویان آمریکایی که مایل به داشتن شغل نیمه وقت هستند، باید مشاغلی را انتخاب کنند که مدارس زبان، دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزش عالی در آن کشور را شامل شود.

علاوه بر این، در طول یک هفته آنها تنها مجاز به 20 ساعت کار کردن هستند؛ در زمان تعطیلی نیز ساعات کاری آنها نباید از 40ساعت تجاوز کند. 

2. انگلیس

دانشجویان انگلیسی با توجه به اینکه در کدام دانشگاه و در چه دوره‌ای تحصیل می‌کنند، مجاز به داشتن شغل نیمه وقت درون دانشگاه‌ هستند.

شغل نیمه وقت به دانشجویان ترم آخری تعلق نمی‌گیرد تا تمرکز آنها بر روی پایان تحصیلات باشد. 

در زمان هفته‌های آموزشی، دانشجویان تنها مجاز به کار کردن 10 تا 20 ساعت هستند و در هفته‌های تعطیلی تا 40 ساعت هم‌می‌توانند سرکار باشند.

3. استرالیا

دانشجویان استرالیایی در طول دو هفته تحصیلی تنها مجاز به 40 ساعت کار کردن هستند و اگر ساعات آنها از این مقدار تجاوز کند، برای دانشجویان نمره منفی لحاظ خواهد شد. 

ضمن اینکه دانشجویان در استرالیا می‌توانند شرایط کاری خود را تعیین کنند و به آسانی شرایط آنها پذیرفته می‌شود. 

همچنین، دستمزد آنها توسط دولت و نه دانشگاه پرداخت می‌شود که بتواند جوابگوی نیاز زندگی دانشجویی باشد. 

4. فرانسه

دانشجویان فرانسوی می‌توانند مادامی که دانشجو هستند، تنها 964 ساعت کاری در طول یک سال را پر کنند؛ به عبارتی روزانه حدود 3 ساعت مجاز هستند. 

دانشجویان در شرایطی که در هفته‌های آموزشی به سر نبرند، می‌توانند بی‌نهایت ساعت کاری داشته باشند. 

موضوع حائز اهمیت این است که قانون کسر مالیات شامل دانشجویان نیز می‌شود و بخشی از حقوق آنها به عنوان مالیات کسر می‌شود. 

5. آلمان

دانشجویان آلمانی تنها مجاز به 240 روز کار کردن در طول سال تحصیلی هستند، افرادی که  کار دانشجویی دارند و در بخش‌های مختلف دانشگاه مشغول به کار هستند، بابت هر ساعت کاری بین 6 تا 10 یورو دریافت می‌کنند. 

دانشجویانی که نیاز به درامد بیشتردارند، تنها کافی است تا با موسسه خود هماهنگ کنند؛ آنها هماهنگی‌های لازم را برای رفع نیاز دانشجو انجام می‌دهند. 

6. اسپانیا

دانشجویان اسپانیایی تنها مجاز به 20 ساعت کار کردن در طول هفته هستند؛ همچنین دانشجو مؤظف به امضای یک قرارداد نیمه وقت است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار