چاپ کردن این صفحه


  • مدیر کل پزشکی قانونی مازند ران خبر داد:

فوت 47 نفر ناشی از تصادفات رانندگی در خرداد ماه

استنادنیوز؛عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در خرداد ماه امسال را  47 نفر اعلام کرد

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران در خرداد ماه امسال 47 نفر ( 37مرد و 10 زن) می باشد که این رقم در مدت مشابه سال قبل 4درصد کاهش یافته‌است. دکتر عباسی تصریح کرد: از کل متوفیات حوادث رانندگی خرداد ماه محور برون شهری 35 نفر، درون شهری 11 نفر و راه روستایی یک نفر را در برمی‌گیرد.

بیشترین و کمترین شهر

همچنین بیشترین فوتی مربوط به شهرهای آمل با 15 ،بابل با 6 و ساری و میاندرود با 5 نفر و شهرهای نور و تنکابن و رامسر بدون فوتی گزارش شده است .

به تفکیک وضعیت متوفی

از این تعداد 13 مورد راننده ،13مورد موتور سوار ،10 نفر سرنشین ،10 نفر عابر و یک مورد هم دوچرخه سوار هستند .

افزایش 10 درصدی مصدومین

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در دی ماه سالجاری، هزار و 492نفر اعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل 10درصد رشد داشته است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: از آنجائیکه بیشترین فوتی در جاده های برون شهری رخ داده است این می تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در کاهش تصادفات موثر باشد.

telegram estenadnews