نخستین روز مسابقات قرآنی بخش بانوان در مازندران برگزار شد

استنادنیوز؛نخستین روز مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قران کریم با حضور حافظان و قاریان قران در باشگاه برق ساری برگزار شد

به گزارش  روابط عمومی اداره کل از مازندران نخستین روز مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قران کریم با حضور حافظان و قاریان قران در باشگاه برق ساری برگزار شد
حجت الاسلام مصطفی سیفی کناری ، رئیس اداره امور قرانی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه شرکت کنندگان در رشته های ۵ جزء، ۱۰جزء، ۲۰ جزء و کل قران در نخستین روز مسابقات به رقابت پرداختند، گفت: از ۸۰ نفر از خواهرانی که در رشته حفظ شرکت کردند تاکنون ۵۰ نفر به رقابت پرداختند که این مسابقات در روز نخست تا ساعت ۹ شب ادامه پیدا می کند.
وی با بیان اینکه فردا نیز مسابقات در رشته ترتیل، دعاخوانی و قرائت به رقابت می پردازند، افزود: در بخش خواهران ۲۵ نفر در حفظ ۵ جزء،۳۰ نفر در ۱۰ جزء، ۱۱ نفر در ۲۰ جزء ، ۱۷ نفر در حفظ کل قرآن، ۴۹ نفر در ترتیل خوانی، ۲۵ نفر در دعاخوانی و ۳۷ نفر در قرائت شرکت کردند.
رئیس اداره  امور قرآنی اوقاف مازندران با بیان اینکه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مسابقات بخش برادران برگزار می شود، ادامه داد: در بخش برادران رشته اذان نیز افزوده می‌شود که در این بخش ۴۷ نفر به رقابت می‌پردازندئ.
حجت الاسلام سیفی با بیان اینکه در بخش برادران ۴۶ نفر در رشته ترتیل، ۴۴ نفر در تحقیق در روز پنج شنبه به رقابت می پردازند، گفت: اختتامیه این مسابقات با حضور استاندار ۲۸ تیرماه سال جاری در ساعت ۲۰ در باشگاه برق برگزار می‌شود.
وی تاکید کرد: برگزیدگان این مسابقات یک ماه آینده در مسابقات کشوری که در اراک برگزار می‌شوند شرکت می‌کنند که برگزیدگان آن به مسابقات بین‌المللی راه پیدا می‌کنند.
شایان ذکر است: در این مسابقات خانم صحاف در بخش  لحن، خیراندیش در بخش صوت، کامرانی در بخش وقف و ابتدا و حدتی در بخش تجوید و صریحی نژاد در بخش صحت حفظ  داوری این رقابت ها را برعهده داشتند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار


Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/fwclgaxf/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 193

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in /home/fwclgaxf/public_html/libraries/joomla/session/handler/native.php on line 193