رونمایی از تمبر نخستین جشنواره شیربلال کیاکلا در شهرستان سیمرغ

استنادنیوز،تمبر یادبود نخستین جشنواره شیربلال کیاکلا  با حضور  استاندار و مسئولین استان مازندران و  شهرستان سیمرغ رونمایی شد

استاندار مازندران در این جشنواره شیر بلال سیمرغ گفت : جشنواره شیر بلال زنگ توسعه کشاورزی و شروع فعالیت در شهرستان سیمرغ است

اسلامی افزود : هر شهرستان با یک یا دو محصول کشاورزی و استقرار صنایع تبدیلی مرتبط می تواند با ایجاد زنجیره ارزش ، تولید را گسترش و آمار اشتغال را افزایش دهد.

 وی گفت : مازندران می تواند با ایجاد سایت های اینترنتی و فعالیت های آی سی تی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی را به دست مصرف کننده و حذف دلالان داشته باشد و در این خصوص استان خراسان در عرضه زعفران بسیار موفق بود.

در این جشنواره فرماندار شهرستان سیمرغ  با اشاره به اینکه 700 هکتار از اراضی شهرستان سیمرغ زیرکشت ذرت گفت : ضعف عمده شهرستان عدم استقرار صنایع تبدیلی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران نیز در این جشنواره با اعلام وجود 75 نوع محصول کشاورزی در استان گفت : 50 نوع محصول کشاورزی در شهرستان سیمرغ کشت می شود و این شهرستان دارای رتبه های برتر در توت فرنگی و مرکبات و رتبه برتر در ذرت ( شیربلال) می باشد و از این حیث یکی از شهرستان های بسیار مستعد در بخش کشاورزی است .

عزیزاله شهیدی در ادامه افزود : با پایین آمدن سطح آب های زیرزمینی شاهد هجوم آب های شور خواهیم بود و این شهرستان نیز جزء مناطق لب شور محسوب می گردد که با لایروبی آببندان ها ، تجهیز و نوسازی اراضی و آبیاری تحت فشار بتوانیم منابع آبی را مدیریت کنیم.

تمبر یادبود نخستین جشنواره شیربلال کیاکلا  با حضور  استاندار و مسئولین استان مازندران و  شهرستان سیمرغ رونمایی شد .

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار