امروز بايد حق شهيدان را بخوبي ادا كنيم/برگزاری همايش بانوان نخبه شاهد و ايثارگر مازندران

استناد؛ همزمان با دهه كرامت و ميلاد حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) همايش بانوان نخبه شاهد و ايثارگر مازندران با موضوع نقش زنان نخبه در توسعه سبك زندگي ايراني و اسلامي روز پنج شنبه بيست و هشتم تير ماه در مجتمع فرهنگي ايثار در ساري برگزارگرديد.

هدايت مظلومي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در همايش بانوان نخبه شاهد و ايثارگر استان ضمن تبريك ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و ميلاد با سعادت هشتمين امام شيعيان حضرت علي بن موسي الرضا (ع) (( دهه كرامت)) و گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: فرزندان شهدا و ايثارگر مايه فخر و مباهات جامعه و بنياد هستند و درخشش آنان در عرصه هاي مختلف علمي بيانگر الگو گرفتن از سيره زندگاني پدران شهيدشان بوده است .

مدير كل بنياد مازندران با بيان اينكه تاريخ انقلاب ايران اسلامي شاهد يكي از مهمترين حماسه آفريني ها بوده است اظهارداشت: جنگ هشت ساله ايران بر مبناي كرامت انساني و مكارم اخلاقي بنا شده بود كه در آن حماسه عظيم ، انسانهاي خاص و پاك جان در طبق اخلاص نهادند و شهيد شدند و عده اي در اين مسير متعالي به مقام جانبازي و آزادگي نائل شدند.

مظلومي تصريح كرد:كساني كه در حماسه 8 سال دفاع مقدس از خود رشادت و شهامت نشان دادند اعتقادات و ايدئولوژي آنان بر گرفته از آموزه هاي ديني و عاشورايي بوده است.

مدير كل بنياد مازندران تصريح كرد: شهدا و ايثارگران با يك يد واحد و هدف و آرمان مشخص از نواميس و سرزمين خود دفاع كردند و بدون هيچ چشم داشت و به دور از هر گونه منيت و با درك معرفت ديني از آرمان هاي نظام محافظت كردند.

مظلومي گفت: امروز بايد حق شهيدان را بخوبي ادا كنيم و پيام شهدا را به نسل هاي آينده منتقل نمائيم و فرهنگ ايثار و شهادت را در جامعه رواج دهيم و شما بعنوان متوليان فرهنگ ايثار و شهادت با علم و دانش خود ، در نشر و توسعه اين فرهنگ ارزشي كوشش كنيد .

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در پايان بر انجام كارهاي ماندگار و تأثيرگذار براي معرفي شهدا ،هويت بخشيدن به فرهنگ ايثارگري و معرفي نخبگان شاهد و ايثارگر به جامعه، پر رنگ كردن مستند سازي و اسطوره سازي ايثار و شهادت و... تأكيد كرد.  

در اين همايش خانم دكتر آرزو ولي پور فرزند شهيد و مدير كل كتابخانه هاي استان و خانم دكتر سميه قاسمي طوسي فرزند سردار شهيد طوسي و مدير كل امور بانوان استانداري مازندران در خصوص سبك زندگي اسلامي ، جهان بيني مادي و معنوي،هويت يابي،نقش خانواده در تربيت فرزندان و تحكيم بنيان خانواده ،الگو پذيري از سيره و سبك زندگي شهدا و... مطالبي بيان داشتند.

دكتر رضيان نماينده مردم قائمشهر،سوادكوه،جويبار و سيمرغ در مجلس شوراي اسلامي و رئيس مجمع نمايندگان مازندران ضمن تشكر از مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در برگزاري اين همايش و بزرگداشت دهه كرامت گفت: شما فرزندان شهدا سرمايه ملي نظام هستيد و پدران شهيد شما در دفاع از ميهن از نخبگان جامعه بودند و امروز شما در عرصه علم و دانش در ادامه راه آنان ثابت قدم باشيد .

رضيان با بيان اينكه توجه به زيرساخت هاي فرهنگي كشور از اهم مسائل محسوب مي گردد اظهارداشت: رسالت همه مسئولين است كه ساختار نظام ما كه بر پايه خون شهدا بنا شده است با وحدت و همدلي حفظ كنيم.

فرماندار ساري در اين همايش با بيان اينكه فرزندان شاهد و ايثارگر امين ترين و با وفاترين افراد نظام هستند گفت: شما با ادبيات ايثارگري ، علم و دانش و كسب مدارج علمي بالاتر ايثار خودتان را به جامعه معرفي كنيد.

رضايي افزود:اگر امروز  شما به درجه نخبگي دست پيدا كرديد نتيجه زحمات و تلاش شما بوده است و نشان داديد كه همانند پدران شهيد خود در همه عرصه ها از پيشقراولان محسوب مي شويد.

ضميرپور سرپرست معاونت فرهنگي بنياد مازندران در اين همايش گزارشي از فعاليت هاي نخبگان شاهد و ايثارگر را تشريح كرد.  

اين همايش كه به همت حوزه معاونت فرهنگي بنياد مازندران برگزارشد تعداد 30 تن از همسران و دختران شاهد و ايثارگر مازندران در زمينه عامي ،قرآني، پژوهشي،تأليف كتاب، ارائه مقاله و... در سطح ملي و بين المللي تجليل شدند.

استان مازندران داراي 530 نخبه شاهد و ايثارگر است.

گفتني است نشست با مدير كل امور روستايي استانداري مازندران در خصوص جذب اعتبارات روستايي جهت ايجاد اشتغال براي ايثارگران و سخنراني در جمع همكاران و شركت در مراسم توديع معاونت توسعه مديريت و منابع انساني و ذيحساب بنياد مازندران از ديگر برنامه هاي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران بوده است.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار