برگزاری دومین دوره طرح «نماز؛ کلید بهشت» در مراکز نهضت سوادآموزی مازندران

استنادنیوز؛دومین دوره طرح «نماز؛ کلید بهشت» در مراکز نهضت سوادآموزی مازندران برگزار می شود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه اجرای دومین دوره طرح «نماز؛ کلید بهشت» (طرح عملی نماز سوادآموزی) با تأکید بر اینکه نماز مسیر سعادت انسان است، اظهار کرد: آموزش و پرورش در تمامی امور فرصت خوبی است و آموزش و پرورش مازندران با توجه به ظرفیت 530 هزار نفری دانش‌آموزان که با احتساب خانواده‌ها حدود یک سوم جمعیت استان را شامل می‌شود، فرصت خوبی برای برای اجرای برنامه‌های تربیتی و فرهنگی است.

«عسکری نیکزاد» ضمن اظهار تأسف نسبت به اجرای نظام شش سه سه در مدارس و شش کلاسه شدن مقطع ابتدایی و اشغال فضاهای تربیتی برای برپایی کلاس درس، گفت: با مشارکت مردمی و همت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس بخش اعظم این مشکل حل شد و فضاهای نمازخانه مدارس احداث و تجهیز شد.

وی به آسیب‌های موجود در میان دانش‌آموزان اشاره کرد و افزود: بسیاری از مشکلات آموزش و پروش در آموزش و پرورش تولید نشده است، دانش‌آموز حامل مشکلی است که از خانواده یا سطح جامعه به سطح مدارس منتقل می‌کند و آموزش و پرورش با آن روبرو می‌‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اظهار کرد: عوامل مزاحم پیرامونی آنقدر زیاد شده است که طبیعتا با توجه به محدودیت ساعات حضور در مدرسه، کار آموزش و پروش سخت‌تر می‌شود.

او تأکید کرد: تمام تلاش آموزش و پروش کاهش آسیب‌ها و به حداقل رساندن آن است.

نیکزاد ضمن بیان اینکه زمانی یک برنامه به نتیجه می‌رسد که هر فرد در نگاه به مسئولیت خود، خود را مرکز آن برنامه بداند، تصریح کرد: در مسائل فرهنگی همچون برنامه‌های ستاد اقامه نماز نیز نگاه این‌چنینی لازم است تا نتیجه دهد.

آموزش نماز باید از مهدکودک‌ها شروع شود

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران نیز در این نشست، با اشاره به نتیجه ارزیابی‌های صورت گرفته از مرحله نخست طرح عملی نماز سوادآموزی در مازندران، گفت: آموزش نماز، مسائل دینی و مبانی اسلامی باید از پایه و از مهدکودک‌ها و دوره ابتدایی آغاز شود.

حجت‌الاسلام «عباس‌علی ابراهیمی» افزود: از آنجایی که سوادآموزان هم در مرحله ابتدایی کسب علم هستند، آموزش قرائت صحیح نماز به آنان بخصوص برای مادران مهم است.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، نماز را راه‌حل چالش‌های جامعه مانند دروغ، تزویر، ربا و بی‌توجهی به بیت‌المال برشمرد و گفت: امر نماز مربوط به یک دستگاه خاص نیست و همه دستگاه‌ها باید مروج آن باشند.

او تأکید کرد: از گلوگاه تا رامسر باید در طرح عملی نماز سوادآموزی شرکت کنند.

ابراهیمی اعلام کرد که در صورت لزوم مربی آموزش قرائت صحیح نماز به سوادآموزان را در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهد.

شرکت 4300 سوادآموز در طرح عملی نماز

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران نیز با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته مرحله نخست طرح عملی نماز سوادآموزی در شهرستان آمل برگزار شد، گفت: در سال تحصیلی جدید نیز این طرح در مراکز سوادآموزی شهرهای آمل، بابل، بهشهر، بابلسر، بهنمیر، تنکابن، ناحیه یک و دو ساری، قائمشهر، میاندرود و نکا برگزار می‌شود.

«داود تقی‌نیا» با اعلام اینکه در مرحله نخست دو هزار و 237 نفر از سوادآموزان تحت نظر 210 مربی آموزش‌دیده، آموزش دیدند، افزود: امسال نیز چهار و 300 سوادآموز در این طرح شرکت خواهند کرد و 675 مربی نیز آموزش خواهند دید.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار