\محدودیت توزیع بنزین سوپر موقتی است

  • کد خبر: 213422
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 04 مرداد 1397

استنادنیوز؛مدتی است که عرضه بنزین سوپر در جایگاه های عرضه بنزین بویژه در کلان شهرها با کمبود روبرو است و در این بین برای خودروهایی که باید حتما از بنزین سوپر استفاده کنند مشکلاتی ایجاد کرده است

در این بین برخی از مشترکان بعد از استفاده از بنزین معمولی اقدام به استفاده از اکتان افزاها می کنند و این درحالی است که مسئولان بارها اعلام کرده اند استفاده از این اکتان افزاها مورد تایید نیست.

با این شرایط در چند روز گذشته که شایعاتی در خصوص کمبود بنزین و ازدحام در برخی از جایگاه‌های سوخت شنیده شد، علیرضا رجب‌پور مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص گفت: ازدحام موجود در برخی جایگاه‌ها مربوط به تعطیلات تابستانی و افزایش سفر‌های برون‌شهری است و توزیع بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت بی‌وقفه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه سوخت کافی در انبار‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی وجود دارد، گفته بود در این خصوص نباید به شایعات توجه کرد و افزایش مصرف بنزین در این ایام از سال به دلیل مسافرت ها، گرمای هوا و استفاده از کولر قابل پیش بینی بوده است.

در این میان شرکت ملی پالایش ‌و پخش فرآورده‌های نفتی در جدیدترین اطلاعیه خود درخصوص محدودیت عرضه بنزین سوپر اعلام کرد: هم اکنون توان تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های امام خمینی (ره) شازند، اصفهان، بندرعباس و ستاره خلیج فارس وجود دارد، اما به دلیل محدودیت انتقال فرآورده‌های تولیدی تنها از طریق یک خط لوله و همچنین افزایش مصرف بی‌رویه بنزین در ایام تعطیلات تابستان و اولویت قراردادن تامین بنزین مصرفی عموم، تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های یادشده به‌طور موقت محدود شده است.

بررسی ها نشان می دهد که میانگین مصرف بنزین کل کشور در تیرماه سال جاری به رقم ۹۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر رسیده که نسبت به میزان مصرف در تیر ماه سال گذشته با رقم ۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه با رشد ۸.۵ درصدی روبرو بوده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که میانگین مصرف روزانه بنزین کشور از ابتدای سال جاری (۴ ماهه ابتدایی سال) ۸۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر به ثبت رسیده که این رقم در سال گذشته روزانه ۷۹ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر اعلام شده که آمار‌ها حاکی از رشد ۹.۶ درصدی است.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار