آیا محسن هاشمی شهردار تهران می شود؟

  • کد خبر: 213452
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 08 مرداد 1397

استنادنیوز؛ باقانون منع به کارگیری بازنشستگان که مشمول حال شهردار تهران می شود، شهردار شدن محسن هاشمی قوت گرفت.

محسن هاشمی در حاشیه جلسه   شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در گزارشی عنوان شده که شما شهردار بعدی تهران هستید، گفت: من این گزارش را ندیدم.

هاشمی در خصوص تذکری که به معاون شهردار تهران داد گفت: ما وارد محتوا نشدیم اما ما به روش پاسخ اعتراض داریم چرا که نباید برای مدیران شهرداری الگو شود که رویه پاسخگویی به رسانه‌ها برسد چرا که عضو شورا می‌بایست تذکر کتبی خود را به رئیس شورا داده و رئیس شورا نیز تذکر را به شهرداری ارجاع می‌دهد و بعد از آن سازمان یا معاونت مربوطه پاسخ تذکر را به شهرداری داده و شهرداری هم پاسخ تذکر را به رئیس شورا و رئیس نیز به عضو می‌دهد و ما انتقاد کردیم که این روش جوابدهی آن هم در رسانه‌ها و آن هم با الفاظ شبهه ناک درست نیست.

رئیس شورای شهر تهران به  جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شورای شهر اشاره کرد و گفت: حتی برخی پیشنهاد داشتند در جلسه غیرعلنی با حضور شهردار و معاونش توضیح بخواهیم اما نهایتا قرار شد که این موضوع در جلسه هم اندیشی مطرح شود.

هاشمی در خصوص جلسه اش به محمدباقرقالیباف شهردار سابق تهران گفت:  در کشورهای توسعه یافته و حتی توسعه نیافته معمولا مدیران قبلی به عنوان مشاوران بعدی خود به خود منصوب می‌شوند. مثلا موقعی که من مدیرعامل مترو شدم حکم مشاوره برای مدیرعامل قبلی صادر کردم و این خیلی مفید بود چرا که هر موضوعی که مطرح می‌شود از آن فرد توضیح می‌خواستیم و این باعث کم شدن مسائل می‌شد و اینکه از مدیری که 12 الی 13 سال شهردار بوده سوال کرده و در مورد مسائل حرف بزنیم حسن است. مشاور که حتما نباید در خط شما باشد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول حال شهردار تهران می شود، گفت: امروز نیز این مسئله در جلسه هم اندیشی مطرح شد و از آنجایی که شهردار تهران اعلام کرده بود که تابع شورا و نظر شورا است قرار شد حسن رسولی به عنوان رئیس کمیته منابع انسانی موضوع را بررسی کند و این مسئله و چند و چون آن به اطلاع خبرنگاران می رسد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار