24موتور سوار در سه ماهه سالجاری جان خود را از دست دادند

استنادنیوز؛مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:در سه ماهه سالجاری تعداد 138 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد 24 نفر موتور سوار هستند

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی را 24 نفر اعلام کرد و افزود: در این استان در سه ماهه سالجاری تعداد 138 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد 24 نفر موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 29درصد کاهش داشت.

بیشترین شهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ،دکتر علی عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار شهرهای ساری با تعداد 4 ، جویبار ،بابل ،چالوس ،قائمشهر هر کدام با 3نفر بیشترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

خرداد بیشترین ماه

وی افزود: بیشترین فوتی در ماه های خرداد با 13 ،اردیبهشت با 6 ، و فروردین با 5 مورد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

به تفکیک سن متوفیان

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصریح کرد : بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی 31 تا 40 سال با آمار 8 (34درصد )فوتی است و بعد از آن گروه سنی 11 تا 20 سال با 6 (25 درصد ) فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

به تفکیک محل تصادف و وضعیت متوفی

وی با اشاره به فوت تعداد 13 نفر (54درصد ) از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی افزود :تعداد 23نفر راننده موتور و یک نفر هم سرنشین موتور هستند.

عباسی در ادامه افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در سه ماهه سالجاری بوده که امید می رود موتور سواران با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ، استفاده از کلاه ایمنی ، عدم حمل مسافران و ترک نشینان خارج از ظرفیت و حرکات نمایشی و حمل بار غیر متعارف شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار