• مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

تعامل مردم ایران با ارامنه در دنیا بی نظیر است

استنادنیوز؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در دیداربا شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک تعامل وصمیمیت مردم ایران با ارامنه را در دنیا بی نظیر توصیف کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این دیدار دوستی،تعامل وصمیمیت مردم ایران با ارامنه را در دنیا بی نظیر توصیف کرد و افزود:وجود کلیساهای تاریخی در ایران بیانگر دوستی متقابل ارامنه و مسلمانان در سایه جغرافیایی کهن وبا هویت به نام ایران است.

محمود شالویی افزود:اسلام و تشییع دین مهربانی و عطوفت است و برای سایر ادیان احترام و محبت قائل است.

وی افزود:ارامنه در ایران با وجود تبلیغات گسترده وسیاه نمایی های معاندان درکمال آرامش و مهربانی زندگی می کنند.

شالویی به جایگاه فرهنگ و هنر در میان ارامنه اشاره کرد و گفت:هنرمندان ایرانی ارامنه ،خالق اثارفاخری هستند که در عرصه های مختلف شاهدیم.

شالویی برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری مشترک با شورای خلیفه گری ارامنه در شهرک هایگاشن اعلام امادگی کرد.

دراین نشست "ملینه خالاتیان "عضو شورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک با بیان این بسیاری از کشورها دارای چنین شورایی نیستند افزود:اقلیت ارامنه کاتولیک در ایران با احترام و ارامش زندگی می کنند و ارامنه کاتولیک در ایران در فضایی توام با دوستی و محبت به فعالیت های اقتصادی ،فرهنگی و خیریه مشغولند.

خالاتیان به سفرشورای خلیفه گری ارامنه کاتولیک به واتیکان اشاره کرد و گفت:ما در واتیکان ازادی و ارامش ارامنه در ایران را کم نظیر عنوان کردیم که برای واتیکان جای تعجب داشت.

وی با بیان قابلیت های گردشگری هایگاشن برای گردشگران خارجی افزود:هایگاشن در ابعاد جهانی شناخته شده است و می تواند در صنعت گردشگری نقش پررنگی داشته باشد.

وی تاکید کرد:واقعیت های ایران و داشته هایش را می توان در قالب گردشگری به جهانیان معرفی کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار