تلاش دانشگاه مازندران برای رسیدن به 10 دانشگاه برتر کشور در سند راهبردی

استنادنیوز؛معاون آموزشی دانشگاه مازندران  بیان کرد دانشگاه مازندران به دلیل رتبه خوب علمی و رتبه ۱۲ کشوری تلاش دارد تا در سند راهبردی به عنوان ۱۰ دانشگاه برتر کشور تبدیل شود

علی اکبر باقری خلیلی صبح شنبه در نشست با خبرنگاران درباره بین المللی کردن دانشگاه مازندران از مرداد ماه ۹۶ به صورت جدی وارد این عرصه شدیم و با کشورهای مختلف نیز ارتباط برقرار کردیم و دانشجو می پذیریم افزود: قبلا دانشجویانی از آستاراخان و آذربایجان در این دانشگاه دوره گذرانده اند و در حال حاضر دانشجویانی نیز از کشورهای عراق، سوریه و یمن در دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ تعداد دانشجویان خارجی ۱۳ نفر بود و امروز به ۱۰۰ نفر رسیده و رشد قابل توجه داشته است گفت: با دانشگاه های کربلا و امام حسین (ع) در عراق تفاهم نامه داریم و هیئت ۵۰ نفره از دانشگاه امام موسی کاظم (ع) عراق در حال بازدید از دانشگاه مازندران هستند و از این تعداد، ۳۵ نفر متقاضیان پذیرش در دانشگاه مازندران به شمار می روند.

باقری یادآور شد: همچنین مجوز مرکز آسفا را اخذ کرده ایم و دو دوره آموزش زبان فارسی را پشت سر گذاشته ایم و دوره زبان آموزشی فارسی دانشجویان خارجی در دانشگاه مازندران سپری می شود.

معاون آموزشی دانشگاه مازندران یادآور شد: دانشگاه کربلا و امام حسین کربلا متقاضی راه اندازی مرکز آسفا از سوی دانشگاه مازندران در دانشگاه های متبوع هستند.

وی اجرای دوره دکتری به صورت پژوهش محور را از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: شورای دانشگاه مصوب کرد تا از مهرماه سال جاری این طرح در دانشگاه اجرایی شود.

باقری خلیلی یادآور شد: دانشگاه مازندران به دلیل رتبه خوب علمی و رتبه ۱۲ کشوری تلاش دارد تا در سند راهبردی به عنوان ۱۰ دانشگاه برتر کشور تبدیل شود.

وی ظرفیت پذیرش دانشجویان را سال جاری دو هزار و ۷۷۶ دانشجو کارشناسی، هزار  ۳۳۱ دانشجو ارشد و ۳۸۵ دانشجو دوره دکتری اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هزار و ۷۹ دانشجو دوره دکتری و در مجموع بیش از ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار