• مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

مهر 97 کمبود معلم در مدارس مازندران وجود نخواهد داشت

استنادنیوز؛مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: به مردم اطمینان می دهیم که برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شده است که هیچ مدرسه ای و هیچ رشته ای در استان اول مهر کمبود معلم نداشته باشد


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسگری نیکزاد» که به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار مهمان خبرگزاری ایرنا مرکز مازندران بود، افزود: 16 شهریور در مانور پروژه مهر تمامی نیروهای مدارس مستقر می شوند تا آخرین ارزیابی ها برای استقرار نیروها انجام شود و چنانچه کمبودی و یا ضعفی باشد تا قبل از اول مهر بر طرف شود.

وی با بیان اینکه بیشتر کمبود نیروهای تدریسی در غرب استان می باشد، افزود: در تلاش هستیم با جذب نیروهای حق التدریس و به تعویق انداختن بازنشستگی نیروهای موجود کمبودها را جبران کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد: در حال حاضر 38 هزار و 856 نفر نیروی انسانی در آموزش و پرورش مازندران فعال هستند که از این میزان 24 هزار و 400 نفر معلم می باشند.

نیکزاد با اشاره به اینکه حدود سه هزار و 100 نفر تا پایان اسفند امسال بازنشسته می شوند ، گفت: در حال حاضر با کمبود بیش از 700 معلم در مقطع فنی و کاردانش روبرو هستیم که بیشتر کسری ما نیز در همین مقطع است.

وی همچنین ادامه داد: در مقطع متوسطه اول و دوم 500 نفر و در سطح ابتدایی 556 نفر معلم کسری داریم و با توجه به اینکه بر اساس قوانین آموزش و پرورش برای هر معلم 24 ساعت تدریس در هر هفته تعریف شده است ، هم اکنون کلاس های درس مازندران 42 هزار ساعت نیروی تدریس کسری دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد: چند سال اخیر سعی شده با جذب معلمان حق التدریس، توزیع و جابجایی معلمان و همچنین استمرار کار نیروهای بازنشسته و یا بکارگیری بازنشستگان کمبودها جبران شود اما همچنان این کمبود ظرفیت آموزش و پرورش را آزار می دهد.

وی در ادامه این نشست، رسانه ها را مهم ترین بستر و ظرفیت برای ایجاد اعتماد میان مردم، دستگاه های اجرایی و نهادهای خدماتی دانست و گفت: رسانه ها به جهت رسالت اطلاع رسانی و همچنین نظارتی منجر به ایجاد فضای اعتماد و افزایش اعتبار مردم و مسئولین می شوند.

وی ادامه داد: رسانه ها امروز بیشترین ظرفیت برای امید بخشی به جامعه هستند که از طریق انتشار اطلاعات درست و به دور از شایعه و همچنین انتقال نیاز و خواست جامعه به مسئولان به این مهم دست پیدا می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین به نقش تصمیم سازی رسانه هااشاره کرد و اظهار کرد: به دلیل انباشت اطلاعات در نزد رسانه ها و آگاهی از شرایط و ظرفیت ها می توانند در تصمیم سازی و برنامه ریزی چه در سطح خرد و چه در سطح کلان تاثیر گذار باشند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار