• در راستای حمایت و رعایت حقوق حیوانات در ساری صورت گرفت؛

اجرای طرح زنده گیری سگ های ولگرد

استنادنیوز؛شهرداری ساری تنها شهری در کشور بوده که طرح جمع آوری و نگهداری سگ های ولگرد را جهت کنترل بیماری و فرهنگسازی در نگهداری و رفتار و نیز ساماندهی حیوانات اجرایی کرده است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ،  حسب دستور مهدی عبوری شهردار ساری به معاونت خدمات شهری  مبنی بر جمع آوری ، زنده گیری و نگهداری سگ های ولگرد ، این معاونت ، هماهنگی های لازم با ادارات محیط زیست ، منابع طبیعی و مرکز بهداشت انجام داده و برای اجرایی نمودن این طرح ،با همکاری انجمن حمایت از حیوانات ، احداث کمپ نگهداری این حیوانات،  در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در جنگل سکوتپه و تحت نظارت شهرداری مرکز استان در سال 95 عملیاتی گردید.

در راستای حفظ محیط زیست و رعایت موارد بهداشتی ، جهت جلوگیری از بیماری جرب و ازبین بردن کک، کنه و حشرات ، محوطه نگهداری حیوانات با سم سایپرمترین ماهانه سمپاشی گردیده  و روزانه نیز درمان سگ های بیمار و تازه وارد انجام می شود.

معاینه روزانه و انجام ازمایشات میکروبی بر روی حیوانات، کنترل وضعیت سلامت مجموعه، فنس جداسازی سگها بنا به شرایط سنی بیماری و نحوه رفتار،محل موقت قرنطینه و نگهداری از سگهای بیمار، محوطه نگهداری سگهای سالم‌ و آموزش نحوه درست برخورد با حیوانات از دیگر اقدامات این کمپ است.

شایان ذکر است شهرداری ساری تنها شهری در کشور بوده که طرح جمع آوری و نگهداری سگ های ولگرد را جهت کنترل بیماری های قابل انتقال بین حیوان و انسان و با هدف فرهنگسازی در نحوه درست نگهداری و رفتار و نیز ساماندهی حیوانات اجرایی کرده است و در طول یکسال حدود 1500قلاده سگ در سطح شهر جمع اوری گردید.

 همشهریان عزیز می توانند  در صورت مشاهده سگ ولگرد با سامانه ۱۳۷تماس گرفته  تا اقدامات لازم جهت جمع آوری این حیوانات  اجرایی گردد.

 

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار