شورای شهر سلمانشهر منحل شد

استنادنیوز؛شورای اسلامی شهر سلمانشهر از توابع شهرستان عباس آباد در غرب مازندران منحل شد

حق الله کثیری فرماندار عباس آباد  درباره انحلال شورای اسلامی سلمانشهر گفت: در پی درخواست فرماندار ی عباس آباد مبنی بر رسیدگی به قصور وظایف شورایی اعضای شورای اسلامی سلمانشهر و اعتراض مردم  و کاندیدای شورای شهر مبنی بر تخلف و هزینه در انتخابات شورایی شهر ،طی یکسال گذشته این موضوع در دستور کار  هئیت حل اختلاف شورای استان  قرار گرفت.

کثیری افزود: پس از بررسی های لازم مدت ۱۰ روز به شورای اسلامی سلمانشهر برای انتخاب شهردار فرصت داده شد اما این شورا بازهم نتوانست به ابتدایی ترین وظیفه خویش عمل کند و در طول مدت یکسال از عمر فعالیت شورای سلمانشهر،اعضادر انتخاب شهردار تفاهم نداشتند.

فرماندار عباس آباد اضافه کرد: بر این اساس با پیشنهاد شورای اسلامی استان ، مراتب در دستور کار هئیت حل اختلاف مرکزی قرار گرفت و پس از رای هئیت حل اختلاف مرکزی و ابلاغ ان به وزارت کشور و استانداری مازندران ، شورای اسلامی سلمانشهر منحل شد.

کثیری اظهار داشت: بر اساس قانون تا انتخابات آینده شوراهای اسلامی ، استاندار مازندران قائم مقام شورای اسلامی سلمانشهر است.

 وی آموزش  شوراها و  یادگیری رفتار جمعی را حلقه مفقوده بیشتر شوراها دانست و خاطر نشان کرد: بازنگری و اصلاح قانون شوراها و نظارت دقیق و بدون اغماض و رسیدگی به تخلفات آنها می تواند این دست از مشکلات شورایی را کاهش دهد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار