• مسابقات جام جهانی تکواندو

نایب قهرمان ایرانی المپیک لندن هم برای آذرباییجان روی شیاپچانگ می رود

حضور 3 ایرانی در تیم ملی تکواندوی آدرباییجان برای شرکت در مسابقات جام جهانی باکو که تا چند روز دیگر برگزار خواهد شد.

به گزارش استناد نیوز، مسابقات جام جهانی تکواندو روزهای 22 و 23 آذرماه در «باکو» آذربایجان و ورزشگاه «سرحدچی» برگزار می‌شود در این مسابقات میزبان از نایب قهرمان ایرانی المپیک ۲۰۱۲ لندن به عنوان تکواندوکار کمکی بهره خواهد برد.

 

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو کشورها در رقابتهای جام جهانی می توانند از دو تکواندوکار سایر کشورها به عنوان یار کمکی استفاده کنند. موضوعی که در سالهای قبل نیز اتفاق افتاده بود.

 

بر اساس همین قانون محمد باقری معتمد حدود 10 روز قبل راهی آذربایجان شده و به همراه تیم ملی این کشور مشغول تمرین است تا در جام جهانی به عنوان بازیکن کمکی برای آذربایجان به میدان برود. وی قرار است به جای «سعید قلی اف» که در رقابتهای کرواسی آسیب دیده را برای میزبان به میدان برود.

 

با این وجود آذربایجان که دوره قبل در مکزیک عنوان قهرمانی این رقابتها را کسب کرد، با سه ایرانی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود تلاش می کند. سینا بهرامی، میلاد بیگی و محمد باقری معتمد (بازیکن کمکی) تکواندوکاران ایرانی میزبان در این دوره از رقابتها می باشند.

 

با توجه به سابقه آذرباییجان در شکار ورزشکاران خوب ما و حضور کشتی گیران و تکواندوکاران قدرتمند ایران در تیم آذرباییجان باید مراقب باشیم تا سرمایه ای دیگر از ورزش ایران به راحتی از دست نرود و در نهایت لقب مزدور و وطن فروش به آن ها ندهیم!

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار