حلقه مفقوده صنایع کوچک ضعف در فناوری اطلاعات و ارتباطات است

استنادنیوز؛معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حلقه مفقوده امروز صنایع کوچک و متوسط، فناوری و چگونگی ارتباط و تعامل با جهان است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حلقه مفقوده امروز صنایع کوچک و متوسط، فناوری و چگونگی ارتباط و تعامل با جهان است و باید بتوانیم با رفع نواقص موجود، عملکرد مناسب تری در راستای بهبود تولید و اشتغال داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي مازندران، صادق نجفی افزود: بخشی از این موضوع به سیستم ارتباطات الکترونیکی برمی گردد که در سطح کشور و صنایع، حرکت های خوبی در این زمینه آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تأکید کرد: بخش دیگری از این موضوع، در قالب رفت و آمد هیأت های صنعتی و بازدید از امکانات و قابلیت ها با کشورهای صاحب برند و توانمند در این زمینه قابل پیگیری است که کره جنوبی از جمله همین کشورهاست.

نجفی که به تازگی سفری به کشور کره جنوبی داشته و از نزدیک با مسئولان وزارت صنایع کوچک این کشور به گفتگو  نشسته اظهار داشت: نزدیک به 70 درصد صادرات کره جنوبی مربوط به صنایع کوچک و متوسط است و فقط چهار میلیون شرکت نوپا (استارت آپ) در این کشور فعالیت می کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بخش عمده ای از آنچه فشار آمریکایی ها می خوانیم، در حقیقت فضاسازی هایی است که علیه کشورمان انجام داده است و در این زمینه، باید بتوانیم با تعامل با سایر کشورها، خود به فضاسازی مثبت بپردازیم.

وی تصريح کرد: امروز زمان گسترش تعاملات است و باید کمک کنیم ارتباطات صنایع کوچک و متوسط کشورمان را در سطح بین الملل تقویت کنیم.

نجفی بیان داشت: بیش از 70 هزار بنگاه و شرکت کوچک و متوسط(SME) در کشور وجود دارد که اگر بتوان دست کم 10 درصد آنها را صادرات گرا کرد، نزدیک به 7000 بنگاه با رویکرد صادراتی خواهیم داشت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار