ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه از اهداف طرح بصیرت عاشورایی می باشد

استنادنیوز؛حجت الاسلام حیدری جناسمی آگاه سازی مردم و جلوگیری از ورود بدعت ها به عزاداری‌ ها،ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه را از اهداف اجرای بصیرت عاشورایی برشمرد

طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره به همراه برنامه های شاخص دینی و مذهبی در ۳۰۰ بقعه امامزاده های استان برگزار می شود .حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی بابیان اینکه با آگاه سازی مردم و جلوگیری از ورود و ترویج بدعت ها به عزاداری‌ ها و مجالس عزاداری امام حسین (ع) ، ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه، امامزادگان، حسینیه ها، تکایا و موقوفات را از اهداف اجرای این طرح برشمرد.

وی ادامه داد : برنامه های لبیک یا حسین ، احلی من العسل ویژه دانش آموزان ، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان ، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی تدوین شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از محل درآمد موقوفات منطبق و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش اجرا می شود و طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از ۱۹ شهریور در سه مرحله دهه اول، دهه دوم و دهه سوم محرم با برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.

حیدری با اشاره به وجود ۱۴ هزار موقوفه در مازندران افزود : نیت ۷۰ درصد موقوفات این استان ، عزاداری و اطعام دهی در ایام محرم است.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران از اعزام ۳۰۰ مبلغ به مناطق مختلف شهری و روستایی استان همزمان با ماه محرم خبر داد و افزود: این مبلغان وظیفه پاسخگویی به شبهات مردم، سخنرانی در مراسم‌ عزاداری و بصیرت‌افزایی را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد : هر چند تعدد موقوفات از جمله موارد خوشایند به شمار می رود اما فراوانی نیت واقف در یک مورد را باید با آگاهی سازی و شناساندن موارد جدید وقف معرفی کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار