تظاهراتی بزرگ و شعارهای استقلال‌طلبانه در خیابان‌های بارسلون

استنادنیوز؛نزدیک به یک میلیون نفر از اهالی ایالت کاتالونیا که سال گذشته تلاشی نافرجام و البته خونین برای استقلال از اسپانیا داشتند، امروز بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و ندای استقلال سر دادند.

 چند ماه پس از شکست تلاش‌ها برای استقلال ایالت کاتالونیا از اسپانیا، حدود یک میلیون نفر از طرفداران استقلال این ایالت، سه‌شنبه با حضور در خیابان‌های بارسلون از خواسته خود حمایت کردند.

مناسبت برگزاری تظاهرات امروز، فرارسیدن روز ملی کاتالونیا بود و به همین مناسبت، استقلال‌طلبان با حضور در خیابان‌های بارسلون، بار دیگر خواسته خود را فریاد زدند؛ در ۱۱ سپتامبر ۱۷۱۴ میلادی، کاتالونیا به دست سربازان «فیلیپ پنجم» پادشاه وقت اسپانیا تصرف شد.

از سال ۲۰۱۲ تاکنون، این روز به روز برگزاری تظاهراتی بزرگ و سر داده شدن شعارهای استقلال‌طلبانه در خیابان‌های بارسلون بدل شده است.

«کوئیم تورا» رئیس منطقه خودمختار کاتالونیا گفته که تظاهرات امروز «آغازی بر یک بسیج عمومی بزرگ» است و نوید برگزاری تظاهرات بیشتر تا زمان فرا رسیدن سالروز همه‌پرسی نافرجام سال گذشته را داد.

9 مهر ماه سال گذشته بود که حکومت خودمختار محلی کاتالونیا، بی‌توجه به هشدارها و تهدیدهای حکومت مرکزی اسپانیا، یک همه‌پرسی با موضوع جدایی یا عدم جدایی از دیگر بخش‌های اسپانیا برگزار کرد.

در دل دموکراسی غربی، پلیس اسپانیا برای بر هم زدن این همه‌پرسی حتی به شلیک گلوله پلاستیکی هم متوسل شد و آمار می‌گوید که آن روز دست کم 840 نفر روانه مراکز درمانی شدند.

حکومت محلی کاتالونیا اعلام کرد که شمارش آراء صندوق‌هایی که از حمله پلیس در امان مانده بودند، نشان‌دهنده موافقت 90 درصد از شرکت‌کنندگان با جدایی از اسپانیا بوده است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟
 • 2554 Votes
  بله، کاملا راضی هستم
  14.78%
 • 5516 Votes
  می توانستند عملکرد بهتری داشته باشند
  31.92%
 • 9212 Votes
  خیر، اصلا راضی نیستم
  53.3%
← Back
Total 17282 Votes

insta35065126

telegram405412

آخرین اخبار