جلسه شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در استانداري مازندران برگزار شد

استنادنیوز؛ دومين جلسه شوراي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت با محوريت تحقق برنامه هاي فرهنگي در حوزه ايثار و مقاومت در استانداري برگزار شد.

به گزارش ايثار واحد مازندران،دومين جلسه شوراي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت با محوريت تحقق برنامه هاي فرهنگي در حوزه ايثار و شهادت روز شنبه بيست وچهارم شهريور ماه باحضور مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران،مدير كل امور اجتماعي استانداري و مديران دستگاههاي عضو در دفتر معاون سياسي امنيتي استانداري مازندران برگزار گرديد.
هدايت مظلومي مدير كل بنياد شهيد و امور مازندران در جلسه شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گفت:توسعه فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه و تبيين اهداف و سيره شهدا به نسل سوم و چهارم انقلاب يك ضرورت است.
مظلومي با اشاره به اهداف و راهبردهاي توسعه فرهنگ ايثار و شهادت اظهار داشت:نهادينه سازي،جريان سازي فرهنگي،توليد گفتمان،مقابله با آسيب ها و هجمه هاي فرهنگي،استفاده دستگاهها از امكانات و منابع... را از اهداف كلان شوراي استاني ترويج فرهنگ ايثار و شهادت دانست.
مدير كل بنياد مازندران با اشاره به ساماندهي طرح سپاس و ديدار از ايثارگران گفت:به منظور ساماندهي،برنامه ريزي و ثبت ديدارها،طرح تكريم و ديدار از خانواده هاي معظم شهدا،جانبازان و آزادگان به استانداري ارائه گرديد.
دبير شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در استان تصريح كرد:با تحقق اين طرح،پيش بيني مي شود كه با همكاري و مشاركت دستگاهها و ادارات،بخش زيادي از جامعه ايثارگري استان در طول سال ديدار شوند.مظلومي افزود:اين ديدارها با هدف سپاسگزاري و پيگيري مشكلات ايثارگران صورت مي گيرد.
مدير كل بنياد مازندران اظهار داشت:بر اساس قانون،20 درصد اعتبارات فرهنگي دستگاهها به سمت و سوي فعاليت هاي ترويج ايثار و شهادت سوق داده شود.
در اين جلسه كارگروههاي تخصصي يادواره ها و كنگره ها،تأليف و تدوين و آموزش ضمن ارائه گزارش از موضوعات جلسات خود،برنامه هاي سال 97 را تشريح كردند.
گفتني است شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در شش كارگروه تخصصي رسانه،آموزش،مالي پشتيباني،تأليف و تدوين،فرهنگي و هنري يادواره ها و كنگره ها در راستاي توسعه فرهنگ ايثار و شهادت فعاليت مي كند.
مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران پس از آن در جلسه شوراي سياستگزاري و راهبري چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران كه در سالن شماره يك استانداري برگزارشد شركت كرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار