عدم تخصیص اعتبارات لازم به بخش های فرهنگی از دردهای بزرگ جامعه امروزی است

استنادنیوز؛نماینده ولی فقیه در استان گیلان عدم تخصیص اعتبارات لازم در بخش فرهنگی،‌ بی‌برنامه‌گی در تهیه و تدوین روش‌های ترویج سبک زندگی اسلامی از دردهای بزرگ جامعه امروزی ما است

آیت‌الله رسول فلاحتی در نشست سبک زندگی اسلامی ایرانی با موضوع پیشگیری از طلاق و تحکیم بنیان خانواده در رشت اظهار داشت:‌ مسائل فرهنگی کشور از سوی متولیان این امر،‌ کاملاً به فراموشی سپرده شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد:‌ با اینکه کشور ما در منطقه و در کل جهان داعیه مسائل فرهنگی را دارد اما رویه‌ها و رویکرهای این موضوع بسیار مهم و ریشه‌ای در داخل کشور و توسط مسئولان این حوزه،‌ بدون برنامه پیش رفته و حتی نادیده گرفته می‌شود.

فلاحتی اختصاص بودجه و ردیفی مجزا برای مسائل فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ عقلانیت و منطق حکم می‌کند همانطور که متولیان امر برای حوزه‌هایی نظیر اقتصاد و صنعت سرمایه‌گذاری می‌کنند برای حوزه بسیار حساس و تعیین کننده فرهنگ نیز اندیشه‌ای داشته باشند.

وی عدم تخصیص بودجه فرهنگی را مورد انتقاد قرار داد و ابراز داشت:‌ عدم تخصیص اعتبارات لازم در این بخش،‌ بی‌برنامه‌گی در تهیه و تدوین روش‌های ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی در خانواده‌ها و نبود یک استراتژی مشخص در حوزه فرهنگ عمومی،‌ از دردهای بزرگ جامعه امروزی ما است.

امام جمعه رشت شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه‌ای را تهدیدی بزرگ برای بنیان خانواده‌ها خواند و گفت:‌ یکی از بزرگ‌ترین تهدیداتی که سبک زندگی اسلامی و ایرانی را به شدت مورد هجوم قرار می‌دهد توسعه روزافزون ماهواره‌ها و تبلیغ ارزش‌های مدرنیته و اومانیستی است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده تهدیدات ابزارهای رسانه‌ای از فواید آنان بیشتر است افزود:‌ قداست زدایی از ارزش‌های متعالی زندگی مسلمانان،‌ تخریب باورهای دینی و یا زشتی‌زدایی از روابط دختر و پسر از جمله این مضرات و آفت‌ها است.

فلاحتی تلقین الگوهای منفی با ظرافت‌های ویژه را از جمله اهداف امپراطوری رسانه‌ای غرف دانست و عنوان کرد: متفکران امانیست‌ با اشاعه ماهواره‌ها حجاب زدایی از زنان،‌ غیرت‌زدایی از مردان‌ و مطرح کردن تربیت دینی به عنوان کهنه پرستی و کهنه انگاری را تبلیغ می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون جو جامعه جهانی به شدت متأثر از اصول اعتقادی مدرنیته شده است ابراز داشت:‌ کار به جایی رسیده که هم‌اکنون متفکران مکتب امانیستی با گستاخی تمام به فکر تثبیت ارزش‌ها و قوانین خود نظیر همجنسگرایی در سازمان‌های جهانی هستند.

امام جمعه رشت رسالت حال حاضر جمهوری اسلامی و اندیشمندان اسلامی را بسیار خطیر اعلام کرد و گفت:‌ باید با ترویج مدبرانه و هوشمندانه احکام اسلامی در جامعه و بسط و گسترش آن در نهاد خانواده‌ها،‌ به اعتلای هر چه بیشتر سبک زندگی اسلامی و ایرانی کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان را بسیار خطیر دانست و اظهار داشت:‌ فرافکنی از سوی بسیاری از خانواده‌ها و مقصر جلوه دادن مسئولان به‌خاطر انحرافات پیش آمده در بین فرزندان، هیچ مشکلی را از جامعه کنونی ما حل نمی‌کند.

فلاحتی 80 درصد رشد فکری و ذهنی و تربیتی فرزندان را وابسته به نوع برخورد خانواده‌ها ارزیابی کرد و افزود:‌ دولت‌ها تنها 20 درصد در چگونگی تربیت فرزندان نقش دارند در حالی که پدران و مادران با برقراری رابطه عاطفی با فرزندان، مسئولیت بیشتری در این حوزه دارند.

وی با تأکید بر اینکه همه زندگی ما باید مشمول عنایات سبک زندگی اسلامی قرار گیرد خاطرنشان کرد: انبیاء الهی و پیامبران آسمانی در رأس برنامه‌های تبلیغ سبک زندگی الهی بوده‌اند به طوری‌که بسیاری از مفاهیم ارزشمند فرهنگی از جانب آنان برای نوع بشر به ارمغان آمده است.

امام جمعه رشت سر سلسله حرکت‌های انبیاء الهی را تضمین سعادت دنیا و آخرت انسان‌ها دانست و تصریح کرد:‌ بر اساس این راهبرد آسمانی،‌ برای تمام انسان‌ها و نوع بشر از روز نخست تولد تا روزی که به گور می‌رود برنامه‌ریزی و سبک صحیح زندگی توسط اولیاً الهی تبلیغ و ترویج شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه سبک زندگی ترویج شده توسط پیامبران الهی توسط ارزش‌های مدرنیته مورد هجوم قرار گرفته است افزود:‌ وضعیت و شرایط کنونی دنیای ما امروز به گونه‌ای است که سبک زندگی امانیستی بر تمام زوایای پیدا و پنهان آن سایه افکنده است.

فلاحتی تخریب ارزش‌های ادیان الهی را نقشه اصلی رسانه‌ها و ابر قدرت‌های خبری دنیا دانست و بیان داشت: ‌زندگی بشر در عصر امروز متأثر از ضد ارزش‌های امانیستی ساخته شده دست بشر است که به سبب آن داعیه سعادت آفرینی زندگی دنیایی را دائماً تبلیغ و ترویج می‌کنند.

وی تنها راه نجات انسان‌ها و نوع بشر را پناه بردن به ارزش‌های دینی و مکاتب الهی قلمداد کرد و ابراز داشت:‌ دشمنان سعی می‌کنند به هر روش خاص انسان‌ها را از پناه بردن به این ملجاء حیات بخش دور نگهدارند و در این راه از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود استفاده می‌کنند.

امام جمعه رشت عدم توجه کافی مسئولان کشورمان به حوزه فرهنگ را مورد انتقاد قرار داد و عنوان کرد:‌ امیدواریم مسئولان و متولیان امر به رهنمودهای مقام معظم رهبری بیشتر از این‌ها توجه کرده و برای اشاعه اصول و سبک زندگی اسلامی در نهاد خانواده‌ها تلاش کنند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار