تحقق 85درصد تعهد اشتغال استان سمنان

استننادنیوز؛رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تحقق ۸۵ درصد تعهد اشتغال این استان در بخش صنعت خبر داد

بهروز اسودی در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که با حضور معاون اقتصادی استاندار برگزار شد اظهارداشت: براساس پایش صورت گرفته بیش از 970 فرصت شغلی جدید از طریق اعطای تسهیلات رونق تولید در بخش‌های صنعتی این استان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: این فرصت‌های شغلی با حمایت دولت از طریق تخصیص اعتبارات رونق تولید سال گذشته در 141 واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان‌های مختلف استان سمنان ایجاد شده‌اند.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان از خیز مسئولان استان برای ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتری تا پایان امسال اخبر داد و گفت: امسال نیز استقبال فعالان تولید در بخش‌های صنعتی و تولیدی از تسهیلات این طرح بسیار بالا بوده است.

اسودی بابیان اینکه تا کنون امسال 104 واحد تولیدی استان سمنان در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کرده‌اند افزود: 67 واحد از این 104 واحد ثبت‌نام شده در بخش صنعت و 37 واحد آن نیز در بخش‌های مختلف کشاورزی و از جمله در بخش‌های زراعی، باغداری و دامپروری فعال هستند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام از واحدهای متقاضی از طریق سامانه بهین‌یاب همچنان ادامه دارد افزود: خوشبختانه امسال امکان استفاده از این تسهیلات محدود به 2 بخش صنعت و کشاورزی نیست و فعالان حوزه اصناف و گردشگری نیز می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه کمبود نقدینگی یکی از اصلی‌ترین مشکلات فعالان تولیدی در استان است خاطرنشان کرد: تسهیلات رونق تولید تا حدودی می‌تواند مشکلات واحدهای تولیدی مشکل‌دار را مرتفع کند.

اسودی با بیان اینکه این تسهیلات پیش از این تنها به واحدهای کوچک و متوسط تعلق می‌گرفت، ادامه داد: خوشبختانه اخیراً با تصویب کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، امکان استفاده واحدهای بزرگ با اشتغال بیش از 100 نفر نیز فراهم شده و به‌زودی دستورالعمل اجرایی آن به بانک‌های سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه 25 درصد از سهم پرداختی استان سمنان از تسهیلات رونق تولید به بخش بازسازی و نوسازی واحدها اختصاص داده شده اظهارداشت: همچنین 75 درصد سهم استان سمنان از این تسهیلات ارزان‌قیمت نیز به طرح‌های با پیشرفت بیش از 60 درصد و سرمایه در گردش اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه سرمایه در گردش ارتباط مستقیمی با میزان تولید و اشتغال واحدها دارد گفت: این طرح می‌کوشد با اعطای تسهیلات و افزایش سرمایه در گردش واحدهای صنعتی و تولیدی زمینه تولید بیشتر و متعاقب آن ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر را در این واحدها فراهم کند

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار