مردم برخی استان‌ها برای تأمین دارو با مشکلات جدی مواجه هستند

استنادنیوز؛دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به اشاره به وجود مشکلات عدیده در برخی استان‌ها جهت تأمین اقلام دارویی گفت:‌ دولت باید از سخت‌تر شدن این شرایط جلوگیری کند

منوچهر جمالی در رشت اظهار داشت:‌ در حال حاضر مردم در برخی از استان‌های کشور برای تأمین اقلام دارویی خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌اند بنابراین مجموعه دولت و وزارت بهداشت و درمان باید از سخت‌تر شدن این شرایط جلوگیری به‌عمل آورد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشکلات اقتصادی مردم را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت:‌ بسیاری از قشرها به ویژه طبقات ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه برای رفع نیازهای دارویی خود علاوه بر تحمل تنگناهای اقتصادی با معضل کمبود و نبود برخی اقلام دارویی مواجه هستند.

عضو فراکسیون امید مجلس لزوم حمایت جدی دولت از اقشار کم‌درآمد و بیماران خاص را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ وزارت بهداشت و درمان باید ساز و کارها و راهکارهایی را در این زمینه بیاندیشد تا در صورت شدید‌تر شدن تحریم‌های اقتصادی وضعیت این بخش سخت‌تر از شرایط فعلی نشود.

نماینده مردم رودبار در مجلس تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات داروهای خاص را متذکر شد و تصریح کرد:‌ اگر در این فرآیند وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی کنترل‌های لازم را اعمال نکنند بدون شک علاوه بر هدر رفت منابع ارزی خسارت‌های زیادی نیز به کشور وارد می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی مجموعه وزارت بهداشت و درمان برای تأمین داروی مورد نیاز داخل کشور تا شش ماه آینده خبر داد و اظهار داشت:‌ در این زمینه فعالیت شرکت‌های تولیدی داخلی با تأمین مواد اولیه ساخت اقلام دارویی به نحو بسیار مؤثری به چرخه تأمین نیاز بازار دارویی کشور کمک می‌کند.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شرایط فعلی کشور در حوزه دارو را بحرانی ندانست و عنوان کرد:‌ در حال حاضر مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان با اهرم‌های قانونی خود از آمادگی لازم برای حمایت و ارائه راهکارهای مناسب و عملی به وزارت بهداشت و درمان برخوردار هستند.

عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه بسیاری از مردم ساکن شهرستان‌های مختلف کشور برای پیدا کردن برخی داروها به پایتخت سفر می‌کنند افزود:‌ مردم در این زمینه مشکل داشته و گلایه دارند بنابراین با توجه به حساسیت این بخش باید راهکارهای جدی جهت رفع دغدغه آنان در پیش گرفته شود.

نماینده مردم رودبار در مجلس افزایش تعداد داروخانه‌هایی که ‌اقلام دارویی خاص را به مردم عرضه می‌کنند را خواستار شد و ابراز داشت:‌ وزارت بهداشت و درمان باید با تدابیری ویژه و به‌موقع، داروهای مورد نیاز را در اختیار این دسته از داروخانه‌های سطح کشور قرار دهد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار