• مدیرعامل شرکت گاز مازندران ؛

استمرار جریان گاز رسانی به مناطق محروم اولویت اصلی شرکت گاز مازندران است

استنادنیوز؛مدیرعامل شرکت گاز مازندران ، استمرار جریان گاز رسانی به مناطق محروم استان را اولویت اصلی این شرکت دانست

مدیرعامل شرکت گاز مازندران ، استمرار جریان گاز رسانی به مناطق محروم استان را اولویت اصلی این شرکت دانست و تاکید کرد به واسطه حساسیت و اهمیت استمرار گاز طبیعی، سه مولفه سرعت، دقت و صحت سرلوحه فعالیت کارکنان این شرکت جهت تامین به موقع گاز مشترکان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران ، " جعفر احمدپور " درباره آخرین وضعیت گازرسانی به مناطق محروم استان، گفت: در شرایط فعلی گازرسانی بدون کوچکترین محدودیتی در حال انجام است و به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار گازرسانی می شود.

وی گفت: به منظور سهولت در کار و افزایش سطح کیفیت خدمات ارائه شده به مشترکان گاز طبیعی، از دانش و تجربیات همکاران و فناوری های روز استفاده می کنیم.

وی به تاثیر مثبت گازرسانی به روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی به توسعه گازرسانی در روستاها اشاره می شود فقط باید به این نکته مهم توجه کرد که جغرافیای خاص منطقه ، کوهستانی بودن و صعب العبور بودن راه های روستای و گذر از گذرگاه های سخت و دشوار ، دره ها و رودخانه های خروشان انجام پروژه های گازرسانی با استاندارد خاص معنا پیدا می کند.

احمدپور تصریح کرد: با صرف هزینه های گازرسانی صورت گرفته، راه آسایش و رفاه مردم روستاهای استان هموار می شود و باعث شده که مهاجرت معکوس صورت گیرد.

وی یادآور شد: به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن و عدم اجرای کامل طرح هادی، هزینه گازرسانی به روستاهای این استان چندین برابر سایر استانهاست.

وی با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای دور دست دودانگه و چهاردانگه به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه از جمله طرح های مهم شرکت گاز استان طی یکسال گذشته بوده است بیان داشت : جهت تحقق این مهم بیش از ۶۵ کیلومتر خط تغذیه، ۳۷ کیلومتر شبکه و سه ایستگاه تقلیل فشارگاز اجرا و نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان در همین رابطه با قدردانی از اقدامات و حمایت های ویژه دولت و استاندار مازندران در راستای گازرسانی به مناطق دوردست و محروم به طرح های ارزشمند صورت گرفته در استان اشاره و بیان داشت : طی سال های اخیر در شهرستان‌های 52 گانه استان و به ویژه در شهرهای کمتر برخوردار و روستاهای محروم شاهد اجرای پروژه‌های مهم و بزرگ گازرسانی بوده ایم که خوشبختانه به بخش مهمی از اهداف خود در این زمینه رسیده‌ و برنامه ها و فعالیت های باقیمانده خود را نیز همچنان با جدیت ادامه خواهیم داد.

احمدپور گفت: هم اکنون 92.5 درصد از ساکنان در روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی قیمت تمام شده انشعاب در مناطق کوهستانی را بیشتر دانست و اظهار کرد: مناطق کوهستانی دارای جلوه‌های ویژه‌ای هستند و از نظر حفظ جنگل و استقرار مردم در روستاها باید تلاش شود.

وی اظهار امیدواری کرد: در صورت همکاری دیگر سازمان‌ها و تامین نقدیندگی، روستاهای موجود در فاز دوم طرح بند «ق» تا پایان سال ۹8 که قابلیت گازرسانی را داشته باشند، از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

احمدپور تصریح کرد: براساس هدف‌گذاری‌های صورت گرفته، برای هر طرح مدت زمان معینی مشخص شده و نیاز است تا با همت، تلاش، پیگیری‌های مستمر و همکاری مسوولان و سایر دستگاه‌های ذیربط روند پیشرفت طرح‌ها با تاخیر مواجه نشود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وجود ترانشه ها و دره های متعدد در دو سمت مسیر خط می بایست با هماهنگی و مجوز ادارات راه ، منابع طبیعی و محیط زیست مجوزهای لازم کسب گردد ، اظهار داشت : با توجه به مسافر خیز بودن استان ، در برخی مسیرها با عدم مجوز و موافقت راهداری مواجه بوده ایم که کار موقتا متوقف شده است .

مدیرعامل شرکت گاز مازندران افزود : در این باره نشست های مختلفی را با مدیران راهداری صورت گرفته و با توجه به شروع تدریجی مجوز راهداری ، ادامه پروژه در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

وی تصریح داشت: با توجه به مرتفع شدن مشکلات موجود، تسریع در اجرای حفرات خالی، نصب انشعابات، جذب اشتراک پذیری و تهیه اقلام مورد نیاز طرح و همچنین آماده کردن تعدادی از طرح‌های در حال اجرا برای افتتاح تا پایان سال جاری اشاره کرد.

احمدپور توجه به روستاهای محروم را یکی از اهداف استراتژیک شرکت گاز استان مازندران بیان کرد و گفت: تاکنون 55 شهر استان به شبکه گاز سراسری متصل شده‌اند و گاز به 2000 روستا رسیده و روستاهای باقیمانده نیز در برنامه گازرسانی قرار دارند.

وی با اشاره به تعهدات شرکت گاز مازندران در گاز رسانی به 498 روستا از محل مصوبات بند "ق"، گفت: خوشبختانه با تلاش مجموعه شرکت گاز تا پایان امسال بیش از 100 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

احمدپور افزود: عملیات گازرسانی در مناطقی انجام گرفته که قابلیت گازرسانی در آن وجود نداشته است به طوری که به سه منطقه مازندران شامل رینه آمل، شهرهای پول و کجور نوشهر به روش سی ان جی گازرسانی شد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه مردم قدردان این زحمات هستند و می‌دانند که جمهوری اسلامی چه خدمات ارزشمندی به آنها ارائه داده است، بیان کرد: با توجه به اینکه تامین سوخت مایع به این مناطق صعب العبور هرساله با سختی و مشقات فراوان انجام می‌گرفت، شرکت گاز برای هموار شدن و رفاه حال مردم اقدام به گازرسانی کرده است.

وی گفت: برای هر 57 متر یک انشعاب روستایی و برای 17 متر شهری یک انشعاب شهری داشته ایم و اگر محاسبه کنیم این کار هیچ‌گونه توجیه اقتصادی برای شرکت گاز ندارد، اما سیاست کلی دولت حمایت از قشر محروم و ضعیف کشور است.

وی خاطرنشان کرد: اخیراً شرکت ملی گاز طی برنامه‌ای که اعلام نموده که هرجا عملیات گازرسانی مقرون به صرفه نیست از سوخت‌های نوین دیگر همچون انرژی خورشیدی یا گازهای CNG ، LNG و LPG استفاده کنیم که در این صورت دیگر احتیاجی به انتقال و خط تغذیه لوله گاز وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت گاز استان مازندران در پایان یادآور شد: کلیه روستاهایی که قابلیت گازرسانی دارند در دست طراحی هستند تا برای گازرسانی به این روستاها اقدام شود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار