مبحث دوزادهم مقررات ملی به طور ویژه در مازندارن اجرایی شد/14 هزار نفر از مهندسین پروانه اشتغال دارند

استنادنیوز؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اینکه  مبحث دوزادهم مقررات ملی به طور ویژه در مازندارن اجرایی شد، گفت: 14 هزار نفر از مهندسین در نظام مهندسی مازندران پروانه اشتغال دارند.

سیف اله علی نیا رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران درنشست با مهندس منفرد مدیرکل پدافند غیرعامل استان ، مهندس پوربرات معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیران و معاونان ادرات راه و شهرسازی ، سازمان نظام کاردانی و بنیاد مسکن با اشاره به ظرفیت های سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: سازمان با دارا بودن 35هزار عضو که حدود 14 هزار نفر از این اعضا دارای پروانه اشتغال هستند یکی از سازمان های بزرگ در کشور است که در اجرا و نهادینه سازی مباحث مقررات ملی در کشور پیشرو بودیم.

وی افزود: مبحث دوزادهم مقررات ملی یکی از مباحثی است که به طور ویژه در مازندارن اجرایی شد و پدافند غیرعامل یکی از بخش هایی است که در دل این مبحث جای دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اظهار داشت: تشکیل کمیسیونی با عنوان پدافند غیرعامل با حضور جمعی از اساتید و صاحب نظران در دستور کار قرار دارد.

مهندس علی نیا با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های سازمان نظام مهندسی و تعریف صلاحیت های جدید در حوزه خدمات مهندسی بیان داشت: در اجرای مبحث بیست و یکم پدافند غیرعامل برای برخی ساختمان ها از جمله گروه ج و د ، باید شناسنامه پدافند غیرعامل تعریف شود تا بررسی شود که آیا موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل دیده شده است یا خیر و این موضوع مستلزم تعریف نیروی انسانی آموزش دیده در این بخش است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندارن ادامه داد: در بحث ضوابط طرح تفصیلی هم باید مبحث پدافند غیرعامل لحاظ شود چرا که برخی از ابنیه های تاریخی و مراکز قدیمی  و مکان هایی که دارای شرایط خاص هستند لحاظ کردن موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل به امنیت بهره برداران کمک خواهد نمود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار