مبحث دوزادهم مقررات ملی به طور ویژه در مازندارن اجرایی شد/14 هزار نفر از مهندسین پروانه اشتغال دارند

استنادنیوز؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اینکه  مبحث دوزادهم مقررات ملی به طور ویژه در مازندارن اجرایی شد، گفت: 14 هزار نفر از مهندسین در نظام مهندسی مازندران پروانه اشتغال دارند.

سیف اله علی نیا رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران درنشست با مهندس منفرد مدیرکل پدافند غیرعامل استان ، مهندس پوربرات معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیران و معاونان ادرات راه و شهرسازی ، سازمان نظام کاردانی و بنیاد مسکن با اشاره به ظرفیت های سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: سازمان با دارا بودن 35هزار عضو که حدود 14 هزار نفر از این اعضا دارای پروانه اشتغال هستند یکی از سازمان های بزرگ در کشور است که در اجرا و نهادینه سازی مباحث مقررات ملی در کشور پیشرو بودیم.

وی افزود: مبحث دوزادهم مقررات ملی یکی از مباحثی است که به طور ویژه در مازندارن اجرایی شد و پدافند غیرعامل یکی از بخش هایی است که در دل این مبحث جای دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اظهار داشت: تشکیل کمیسیونی با عنوان پدافند غیرعامل با حضور جمعی از اساتید و صاحب نظران در دستور کار قرار دارد.

مهندس علی نیا با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های سازمان نظام مهندسی و تعریف صلاحیت های جدید در حوزه خدمات مهندسی بیان داشت: در اجرای مبحث بیست و یکم پدافند غیرعامل برای برخی ساختمان ها از جمله گروه ج و د ، باید شناسنامه پدافند غیرعامل تعریف شود تا بررسی شود که آیا موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل دیده شده است یا خیر و این موضوع مستلزم تعریف نیروی انسانی آموزش دیده در این بخش است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندارن ادامه داد: در بحث ضوابط طرح تفصیلی هم باید مبحث پدافند غیرعامل لحاظ شود چرا که برخی از ابنیه های تاریخی و مراکز قدیمی  و مکان هایی که دارای شرایط خاص هستند لحاظ کردن موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل به امنیت بهره برداران کمک خواهد نمود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار