طلب 160 میلیارد تومانی توزیع نیروی برق مازندران از مشترکین

استنادنیوز؛ قاسم شهابی از طلب 160 میلیارد تومانی توزیع نیروی برق مازندران از مشترکین این شرکت خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مازندران، قاسم شهابی با بيان اينكه فعاليت درصنعت برق حساس بوده اظهارداشت: علي رغم همه سختي ها ، تلاش خالصانه ومستمر و شبانه روزي همكاران توزیع مازندران سبب شده است تا چرخ هاي اين صنعت روي ريل به درستي حركت كند.

وی وصول مطالبات و پرداخت بموقع و غیر حضوری صورتحسابهای برق مصرفی را یکی ار مهمترین وظایف شرکتهای توزیع برق استانها دانست و خاطرنشان کرد : بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها ، درآمد حاصل از فروش انرژی برق به عنوان یکی از حامل های مهم انرژی از منابع تامین پرداخت یارانه ها محسوب می گردد و شرکتهای توزیع برق به نمایندگی وزارت نیرو در وهله اول موظف به وصول بهای برق و انتقال وجوه حاصل از آن به خزانه می باشند .

شهابی افزود : علاوه بر این شرکتهای توزیع از همین محل می بایست هزینه های اصلاح و بهینه سازی شبکه ها ، پرداخت دیون پیمانکاران ، حقوق و دستمزد پرسنل ، بیمه و مالیات و ... را تامین نمایند . بنابراین هدف این شرکت از پیگیری وصول مطالبات بدوا" فراهم کردن نقدینگی دولت برای پرداخت یارانه ها و سپس تامین هزینه های مرتبط با خدمت رسانی به مشترکین برق می باشد و اگر شرایط لازم برای این اهداف مخصوصا" تامین یارانه فراهم نگردد قطعا" دولت در قبال تعهدات خود دچار چالش شدید می شود . در حال حاضر هم به اذعان مقامات عالی کشور بزرگترین دغدغه دولت در موعد مقرر یارانه ها است.

شهابی چالش اصلي شركت را كمبود منابع و نقدينگي عنوان کرد و ابراز اميدواري كرد اين مشكل با همراهي مردم شریف مازندران در پرداخت به موقع قبوض برق برطرف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران ضمن تاكيد بر تكريم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندي ، گفت: از تمامی همکارانم در امورهای 17 گانه خواسته ام تا با رعایت ادب و حقوق شهروندی تمام تلاش خود را برای وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق به عمل آورند و در این زمینه جلسه ای با حضور معاونین و مدیران شهرستانی برگزار شد.

وی یادآور شد : شرکت توزیع برق مازندران براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید و قوانین و مقررات موجود تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته است.

شهابی در پایان از همراهی و همدلی استانداری محترم مازندران، دستگاه های اجرایی مازندران و کلیه بانک ها، موسسات و مردم شریف مازندران بابت گذر موفق از پیک تابستان سال 97 تقدیر و تشکر نمودند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار