بازسازی سوریه آغاز شد/رسانه‌های عربی در پسِ نهادهای صهیونیستی-آمریکایی حرکت کردند

استنادنیوز؛ رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه «رسانه‌های عربی متأسفانه در پسِ نهادهای صهیونیستی-آمریکایی حرکت کردند، گفت: بازسازی کشور سوریه آغاز شد.

«صباح المحمد الصباح» سردبیر روزنامه «الشاهد» و رئیس مجموعه «الدار الکویتیة للإعلام» به دیدار بشار اسد رئیس جمهور سوریه رفت.

الصباح اعلام کرد که در منزل بشار اسد با او دیدار کرده و این «نخستین دیداری است که رئیس جمهور [سوریه] با یک نهاد خبری عربی طی هشت سال جنگ تحمیلی علیه سوریه داشته است».

وی تأکید کرد که یک ساعت و نیم با اسد صحبت کرده و رئیس جمهور سوریه نیز  به گرمی از او استقبال کرده است.

اسد در جریان این دیدار ضمن تشکر از مؤسسه خبری که الصباح ریاست آن را بر عهده داشته است، به وی گفت: «من از نقش شما به عنوان یک مجموعه خبری تشکر می‌کنم. نظرتان را به صراحت و وضوح در زمانی گفتید که هیچ کس جرأت نداشت واقعیت را بگوید».

رئیس جمهور سوریه در ادامه افزود: «رسانه‌های عربی متأسفانه در پسِ نهادهای صهیونیستی-آمریکایی حرکت کردند که به شدت در صدد بودند تصویر کشورهای خاورمیانه به ویژه سوریه را مخدوش کنند و جنگ رسانه‌ای آنان بسیار سنگین بود که از رهگذر [نشر] اکاذیب، افترا انجام می‌شد».

وی با بیان اینکه نقش کویت از رهگذر رسانه‌هایش در بحران سوریه درخشان بود، تصریح کرد که اگر خبرنگاران کویتی در کشور که در دموکراسی، آزادی و اظهار نظر ریشه دارد، قرار نداشتند، این مسئله رخ نمی‌داد.

اسد با اشاره به نقش مثبت کویت در نشستهای کشورهای کمک کننده به ملت سوریه و نقش «صباح الاحمد» امیر کویت در این مسئله، وی را انسانی خردمند توصیف و تأکید کرد که این مسائل در خصوص امیر کویت عجیب نیست؛ زیرا با بحرانهای خاورمیانه سر و کار داشته و حلال مشکلات بوده است.

بازسای مناطق سوریه آغاز شده است

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه این کشور توانسته است بیشتر شهرها را از قبضه تروریستهای جنایتکار خارج کند، اظهار داشت: «از شهروندان در برابر تروریسم حمایت و بازسازی مناطق را آغاز کردیم... به زودی حکومت سوریه حاکمیت و قانون را در همه اراضی سوریه گسترش خواهد داد».

وی با بیان اینکه اجازه نخواهند داد یک وجب از خاک سوریه خارج از کنترل و حاکمیت این کشور باشد، تصریح کرد: «با بسیاری از کشورهای عربی تفاهم داریم. کشورهای غربی در حال برنامه‌ریزی هستند و برای بازگشایی سفارتخانه‌های خود آماده می‌شوند. هیئتهای غربی و عربی وارد سوریه می‌شوند تا مقدمات بازگشت اقتصادی، دیپلماتیک یا صنعتی خود را فراهم کنند».

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار