ظرفیت های علمی و پژوهشی مازندران باید در خدمت بهبود شرایط بهداشتی و درمانی قرار گیرد

استنادنیوز؛ استاندار مازندران، با بیان این که بهداشت و درمان متاثر از سبک زندگی مخاطره آمیز شده است، گفت: ظرفیت های علمی و پژوهشی مازندران باید در خدمت بهبود شرایط بهداشتی و درمانی قرار گیرد.

محمد اسلامی در کنگره بین المللی و میاندوره ای جراحان مغز و اعصاب در بابل با اشاره به این که بهداشت و درمان متاثر از سبک زندگی مخاطره آمیز شده است، خاطرنشان کرد: میزان بیماری هایی نظیر سکته های قلبی و عروقی، فشار خون و ... در استان بالا و ناشی از سبک زندگی است.

استاندار با بیان این که مهمترین جلوه توسعه یافتگی، کارآمدی و اثربخشی است، عنوان کرد: ایران اسلامی داعیه احیای ارزش ها را دارد و سلطه پذیر نیست و مسیرش برای پیشرفت هموار نیست و طبیعی است که برای پیشرفت باید هزینه بپردازد.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان در ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی، یادآور شد: برای وارد شدن در راس هرم توسعه یافتگی همواره با مزاحمت های متعدد و پیچیده روبرو بوده ایم و در این شرایط و فضا ایران اسلامی به پیشرفت های زیادی رسیده است.

وی، افزود: این مزاحمت ها به گونه ای بود که در حوزه پژوهش نیز با ملاحظات و مزاحمت هایی روبرو بودیم چرا که استکبار معتقد است که فقط یک پرچم می تواند تمدن ساز باشد و بقیه ملت ها چنین اجازه یی ندارند.

استاندار مازندران تاکید کرد: برای همواره کردن مسیر پیشرفت باید در حوزه سیاستگذاری و توسعه قابلیت عملکرد توجه خاصی داشته داشتیم تا برای متعالی سازی سازمان و جامعه به سمت هرم برتر گام برداریم.

اسلامی، بیان داشت: راه رسیدن به تراز برتر این است که همواره دغدغه بهبود وضع موجود را داشته باشیم و بتوانیم منابع و ظرفیت های پژوهشی و اجرایی را در خدمت بهبود قرار دهیم و به تحقیقات نتیجه گرا توجه کنیم.

وی به فعالیت های پیشرفته در حوزه جراحی مغز و اعصاب از سوی پزشکان ایرانی اشاره و عنوان کرد: امروز متخصصان در حوزه جهانی قادرند خدماتی به بشریت ارائه و کشور را در تراز برتر قرار دهند.

استاندار مازندران از نیروی انسانی فرهیخته به عنوان یک ظرفیت والا که می تواند در گسترش ظرفیت های انسانی و ارایه خدمات برای جمعیت ثابت و شناور بالاتر از نرم پذیرفته شده موثر باشد، یاد کرد و گفت: باید ظرفیت های مورد نیاز برای تربیت دانشجویان پزشکی را در استان فراهم کنیم تا وضعیت مازندران را در منطقه رشد دهد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار