• در آستانه هفته ملی کودک از 14 مهر ماه؛

آینده را باید ساخت؛ شعار هفته ملی کودک

استنادنیوز؛در آستانه هفته ملی کودک از 14 مهر ماه سال جاری، «آینده را باید ساخت» به عنوان شعار هفته ملی کودک انتخاب شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ سید عیسی میر شفیعی در این باره گفت: پیام و شعار هفته ملی کودک که از 14 الی 20 مهر است با عنوان «آینده را باید ساخت» در دستور کار تمامی متولیان تعلیم و تربیت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کودکان ارزشمند ترین سرمایه ملی هر جامعه ای محسوب می شوند و ما امانت داران این هدیه ی الهی هستیم، افزود: این هفته فرصت مغتنمی است تا همه ی متولیان تعلیم و تربیت نسبت به مسایل و نیازهای واقعی کودکان متمرکز شده و تصمیمات اجرایی و عملیاتی گرفته شود.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: توجه به کودک و حقوق وی نباید معطوف به هفته کودک و روز جهانی کودکان شود بلکه همه ی ایام باید کودکان مورد توجه قرار گیرند چرا که آنان آینده سازان کشور و به عنوان سرمایه هایی با ارزش افزوده بالا محسوب می شوند.

میرشفیعی همچنین خاطرنشان کرد: همسویی و همگرایی نهادها و دستگاه ها برای اجرای فعالیت ها در سطح استان به ویژه مدارس و نهادینه کردن ارزش های تربیتی و انسان ساز واقعه عاشورا در ذهن و روح کودکان و ترویج این فرهنگ در جامعه باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه پیشنهادی هفته ملی کودک و شیوه های اجرایی آن طی بخشنامه ای به تمامی شهرستان ها و مناطق استان ابلاغ شد، ابراز کرد: تمامی تلاش بر آن است تا در مدارس برنامه های شاد و مفرح با رعایت حرمت ماه محرم و با محوریت کودکان و دیگر ظرفیت های برون سازمانی اجرایی شود.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران برنامه شاخص معاونت ابتدایی استان در هفته ملی کودک را حضور بدون کیف و کتاب دانش آموزان سراسر استان در مدارس و برپایی نمایشگاهی از دست ساخته های دانش آموزان به همراه  بازی های بومی- محلی بیان کرد که در روز چهارشنبه 18 مهرماه برگزار می شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار