• مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

راه اندازی تشکل هیئت های مذهبی برای نخستین بار در مدارس استان

استنادنیوز؛نیکزاد گفت: در سال تحصیلی 98-97 برای نخستین بار در مدارس استان، فعالیت های دینی و مذهبی به صورت سازمان یافته و منسجم به صورت تشکل هیئت های مذهبی با تشکیلات سازمانی راه اندازی می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در این باره اظهار کرد: تا پیش از این فعالیت های دینی و مذهبی در مدارس به صورت عمومی برگزار می شد که از مهم ترین آسیب های آن می توان به پراکندگی و غیر سازمان یافته بودن اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: اما برای نخستین بار در استان مازندران از سال تحصیلی جدید تصمیم گرفته شد تشکل هیئت های مذهبی به صورت سازمان تشکیلاتی راه اندازی شود که با هماهنگی نهادهای فرهنگی استان در حال آغاز است.

این مقام مسئول آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: این برنامه در جهت کیفیت بخشی فعالیت های دینی در مدارس و استفاده از نخبگان قرآنی در مدیریت فعالیت های فرهنگی مدارس اجرا می شود.

وی با بیان اینکه ما در فعالیت های دینی همواره با معضل قطع همکاری با نخبگان قرآنی مواجه بودیم، تصریح کرد: همواره این مشکل وجود داشته که در فعالیت نخبگان قرآنی ما استمرار وجود نداشته و مسائل مختلف موجب قطع همکاری می شد. اما با راه اندازی تشکل هیئت های مذهبی هم می توان نسبت به شناسایی این نخبگان اقدام کرد و هم این فعالیت ها دارای استمرار بوده و ادامه دار باشد.

نیکزاد با بیان اینکه در این طرح از دارالقرآن ها به عنوان مرکز ثقل تشکیلات در مدارس استفاده می شود، خاطرنشان کرد: دستورالعمل جامع درباره نحوه ورود دارالقرآن ها، هدایت فعالیت های آنها و تشکیلاتی نمودن فعالیت های دارالقرآن ها در حال تنظیم است که به زودی ابلاغ می شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار