• آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا

سامانه انقلابی روسیه در زیر دریاها با موفقیت آزمایش شد

سامانه فوق پیشرفته زیردریایی روسیه که قابلیت حمل بزرگترین تسلیحات هسته‌ای حال حاضر جهان را دارا می‌باشد از سوی روسیه مورد آزمایش قرار گرفت

به گزارش استناد نیوز به نقل از «واشینگتن فری بیکن»؛ آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند، سامانه فوق پیشرفته زیردریایی روسیه که پنتاگون آن را "کانیون" می‌نامد، 27 نوامبر از سوی روسیه مورد آزمایش قرار گرفت.

 

این زیردریایی هسته‌ای بدون سرنشین بوده و قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای کلاس "مگاتنی" –بزرگترین تسلیحات هسته‌ای حال حاضر جهان- را دارا می‌باشد. آژانس‌های جاسوسی آمریکا هنوز اطلاعات زیادی از این زیردریایی که به نوشته واشینگتن فری بیکن، یک سامانه "انقلابی" است، در اختیار ندارند.

 

"جف دیویس"، سخنگوی پنتاگون، از اظهار نظر درباره آزمایش اخیر روسیه امتناع ورزید و گفت: ما به دقت فناوری‌های جدید روسیه در حوزه‌های آبی و زیر دریا را تحت نظر داریم؛ اما در مورد زیردریایی اخیر از ارائه هرگونه تفسیر خودداری خواهیم کرد.

 

مقامات روسیه اعلام کردند آزمایش زیردریایی هسته‌ای این کشور یک طرح محرمانه بوده است که به اشتباه فاش شد. روس‌ها این آزمایش هسته‌ای را جزو طرح سامانه اقیانوسی چند منظوره ای به نام "استاتوس ـ6 " قرار داده‌اند.

 

مقامات وزارت دفاع آمریکا این طرح را تهدیدی روشن علیه بنادر و شهرهای ساحلی این کشور قلمداد می‌کنند. در عین حال، آمریکا نیز دو زیردریایی هسته‌ای را در پایگاه‌های "کینگز بِی"، جورجیا، و "پاگت ساند"، واشینگتن، مستقر کرده‌اند که روسیه بارها نسبت به تهدیدآمیز بودن آنها اعتراض کرده است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار