علت موفقیت دولت یازدهم امید به آینده بود/دانشگاه باید دولت را نقد کند/می دانم وضع زندگی مردم چگونه است

استنادنیوز؛ رئیس جمهور با اشاره به اینکه علت موفقیت دولت یازدهم امید به آینده بود، گفت:دانشگاه باید دولت را نقد کند،می دانم وضع زندگی مردم چگونه است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها گفت: این مراسم به عنوان احترام و کرنش در برابر علم، دانش، پژوهش و فناوری است و مخاطب این کرنش اساتید و دانشجویان عزیز ما هستند.

وی از دانشگاه تهران به عنوان یک دانشگاه کهن، قدیمی و برتر نام برد و بااشاره به جلسه اخیر دادگاه لاهه برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا افزود: در همین دادگاه اخیر لاهه برخی چهره‌ها، از همین دانشگاه تهران بودند و یکی از افرادی که به وکالت از ایران در آن جلسه سخن می‌گفت: جزو همکلاسی‌های ما در دوران دانشجویی در دانشکده حقوق بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دانشگاه همانطور که امام (ره) فرمود: می‌تواند مبدأ تحولات باشد و دانشگاه می‌تواند مظهر اقتدار باشد همانگونه که مقام معظم رهبری بر آن تأکید کرد.

روحانی با اشاره به حضور و نقش آفرینی فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در عمده مدیریت‌های جامعه، نقش دانشگاه را برای آینده جامعه و مدیریت آینده کشور بسیار مهم برشمرد و گفت: اگر امروز نقصی از مدیران گرفته می‌شود و نقد واردی مطرح می‌شود، باید بپذیریم به نوعی نقد بر دانشگاه هم هست چرا که این‌ها در همین مرکز تربیت شده‌اند و دانش آموخته‌اند.

وی دانشجو و استاد را دو واژه بسیار قشنگ، زیبا و غرور آفرین در دانشگاه ذکر کرد و با تاکید بر اهمیت نقش امید در موفقیت و توسعه روزافزون کشور اظهارداشت: علت موفقیت‌هایمان در دولت یازدهم، کجا بود؟ از امید به آینده شروع شد و دیدگاه مردم نسبت به آینده بود که جامعه ما را در مسیر جدیدی قرار داد.

رئیس جمهور افزود: در سال ۹۲ انتخاب شده بودم و ۲ ماه بعد بنا بود دولت تشکیل دهیم به محض انتخاب قیمت دلار کاهش یافت، بازار آرام شد و امید‌ها افزایش یافت. در آن دوره ما هنوز کاری نکرده بودیم و دولت فعالیت خود را آغاز نکرده بود، اما مردم به آینده بهتر، به تعامل بیشتر با جهان، آرامش بیشتر و فضای امن‌تر و نه امنیتی‌تر، امیدوار شده بودند.

رئیس‌جمهور گفت: علت موفقیت دولت یازدهم امید به آینده بود. نقد بیش از حد می‌تواند مفید نباشد، به حدش هم مفید و هم لازم است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع نقد از دولت گفت: یه عده استاید داریم که اصلا ندیدم مصاحبه کنند و در روزنامه حرف بزنند، اما مرتب برای من نامه می‌نویسند، خب این تاثیر‌گذارتر است، استادی که در مبحث اقتصادی نقد دارد و برای من مستقیم نامه می‌نویسد و من هم به دقت می‌خوانم و پیام تشکر را برایش می‌فرستم و می‌گویم نامه شما را خواندم و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: یکی هم می‌رود مصاحبه می‌کند، گاهی نقد به اندازه بسیار مفید است و نقد بیش از حد مثالش همان نمک است، نمک طعام به اندزاه لازم است، بیش از اندازه باشد که نمی‌توان خورد. دانشگاه باید نقاد و پرسشگر باشد و باید دولت را نقد کند و تردید در این بحث وجود ندارد. البته باید با اطلاعات کافی باشد.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به معیشت مردم گفت: هر روز لیست قیمت اجناس را می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است. مخصوصا کسانی که حقوق ثابت دارند، اما ما در برابر این شرایط باید تسلیم شویم یا باید به همدیگر امید دهیم و کمک کنیم؟

به گزارش تسنیم، روحانی در بخش دیگری از سخنانش به رویکرد دولت آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: بدترین دشمنان ما هم اکنون در کاخ سفید دور هم جمع شده‌اند؛ هدف اول آن‌ها جنگ اقتصادی بود، جنگ اقتصادی هدف میان مدت آنهاست. جنگ برای بی‌اعتماد کردن نظام هدف سوم آنهاست.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار