بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال در بخشهای مختلف، تعلل نکنند/پرداخت 91 ميليارد تومان از اعتبارات اشتغال فراگير در استان مازندران

استنادنیوز؛اسلامیبا اشاره به اینکه هدف دولت ایجاد اشتغال پایدار و تقویت تولید است عنوان نمود: بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال در بخشهای مختلف، به هیچوجه تعلل نکنند

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي مازندران، محمد اسلامی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به اینکه هدف دولت ایجاد اشتغال پایدار و تقویت تولید است عنوان نمود: بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال در بخشهای مختلف، به هیچوجه تعلل نکنند و با وحدت رویه و عزم راسخ، پرداخت ها را تسریع نمایند.

استاندار با تأکید بر اینکه باید اعتبارسنجی درست و دقیقی از تعهدات اشتغال صورت گیرد تا منابع پرداخت شده در این بخش، به نتایج مطلوب و از پیش تعیین شده منجر شود افزود: تعهد اشتغال در استان باید دقیقاً پایش شود و اقدامات، در راستای اهداف پیش بینی شده در طرح، باشد تا با رفع موانع و تحقق کامل آمار این بخش، پویایی به جامعه بازگردد.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به اینکه از بانک ها خواستیم تا بر روند هزینه کرد تسهیلات، نظارت دقیق داشته باشند، بر ضرورت تقویت و شتاب بخشی به روند پرداخت اعتبارات اشتغالزا، از سوی بانک های عامل تأکید کرد.

استاندار بر توسعه استارت آپ ها و مشاغل نوین و انبوه، نظیر احداث مجتمع های رفاهی و بین راهی تأکید کرد و خاطرنشان نمود: در تلاشیم با توسعه مشاغل کوچک و متوسط، فضای روستاها را بعنوان کانون مولد به فضای کار و تولید تبدیل کنیم و نشاط و پویایی اقتصادی را به روستاها بازگردانیم.

وی با اعلام اینکه از منابع اشتغال روستایی سال 97 تاکنون 1192 طرح در کمیته فنی مصوب، بالغ بر 188 میلیارد تومان طرح در بانک های عامل منعقد و بیش از 133 میلیارد تومان به صاحبان طرح ها پرداخت شده است تصريح کرد: از مجموع 750 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال فراگیر قانون بودجه سال 96، مجموعاً بالغ بر 1755 میلیارد تومان طرح در کمیته فنی مصوب شده، بیش از 150 میلیارد تومان طرح در بانک ها منعقد و مجموعاً 91 میلیارد تومان از سوی بانک های عامل پرداخت شده است که با پرداخت کامل این اعتبار 830 شغل ایجاد می شود.

وی بيان داشت: 24 طرح بزرگ تولیدی و اشتغالزا با رقمی بالغ بر 480 میلیارد تومان شامل طرح های 6 میلیارد تومانی و بالاتر پیشتر برای توسعه اشتغال و تولید استان مصوب شده است.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه هیئت کلینیکال تاکنون 21 شهرک از 34 شهرک صنعتی استان را مورد بررسی دقیق قرار داده و همه مسائل این واحدها را احصا کرده است گفت: ستاد مقابله با تحریم را در استان شکل دادیم و از این ستاد خواستیم تا وضعیت کامل منابع و مصارف واحدها و مشکلات و موانع پیش روی آنها را شناسایی نماید تا در صورت نیاز رفع شود.

استاندار با اشاره به اینکه باید نتیجه گرایی و تحقق شعار سال را نصب العین قرار دهیم اظهار داشت: هدایت گری، تسهیل گری و پشتیبانی در روند امور مردم باید افزون شود.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، مازندران در بهبود فضای کسب و کار رتبه نخست را کسب کرده است تأكيد كرد: در همین مدت کوتاه، افراد متعددی برای سرمایه گذاری های قابل اعتنا مراجعه کرده اند و برخی هم کارشان را آغاز نموده اند که افتتاح خط هوایی بومی وارش ایرلاین در روزهای اخیر، یک نمونه مهم آن است و باید اذعان کرد که سرمایه گذاری در مازندران، روزافزون است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار