• مدیرکل بنادر مازندران در پنجمین سمینار راهنمایی بنادر کشور:

شغل راهنمایی ؛ هنر تصمیم گیری در لحظه های حساس است

استنادنیوز؛ انزان پور گفت:راهنمایان نقش مهمی در ورود و خروج ایمن کشتی ها به بنادر ایفا می کنند و هرگونه غفلت در این زمینه خسارت های جبران ناپذیری به کشتی ها و تأسیسات بنادر وارد خواهد کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران،محمد تقی انزان پور روز سه شنبه در آئین گشایش پنجمین سمینار تخصصی راهنمایی که با حضورمسئولان ارشد دریایی و راهنمایان بنادر کشور در بندر نوشهر برگزار شد با اعلام این مطلب افزود : راهنمایان نقش مهمی در ورود و خروج ایمن کشتی ها به بنادر ایفا می کنند و هرگونه غفلت در این زمینه خسارت های جبران ناپذیری به کشتی ها و تأسیسات بنادر وارد خواهد کرد.

وی برگزاری چنین همایش هایی را زمینه ساز انتقال دانش و تجربیات ارزشمند بین راهنمایان بنادر سراسر کشورعنوان کرد.

در ادامه نادر پسنده مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت شغل راهنمایی گفت : کلیه مشاغل حوزه دریایی لازم و ملزوم یکدیگر و هریک به نوبه خود مهم و تأثیر گذار هستند .

وی بحث و تبادل نظر در خصوص آینده شغل راهنمایی، آموزش راهنما ، جذب راهنما ، لزوم بهره وری راهنماها ، بررسی وضعیت ایمنی کانال ها ، بررسی قوانین بالادستی و تبیین ابعاد حقوقی قوانین بین المللی در این حوزه را از ضرورت های برگزاری این همایش عنوان کرد.

کاپیتان امیرحسین مرادی مدیرعامل شرکت خدمات دریایی هدایت کشتی خلیج فارس نیز طی سخنانی، ارائه آخرین دستاوردهای نوین علمی در حوزه راهنمایی ، آشنایی هر چه بیشتر راهنمایان با قوانین ایمنی دریایی، لزوم توجه به موضوع لایروبی کانال های دسترسی و حوضچه های بنادر ، نوسازی ناوگان یدک کشی و ... را از مهمترین اهداف پنجمین سمینار تخصصی راهنمایی برشمرد.

گفتنی است پنجمین سمینار تخصصی راهنمایی با حضور بیش از ۷۰ نفر از مدیران و کارشناسان ارشد دریایی و راهنمایان بنادر سراسر کشور از روز سه شنبه ۲۴ مهرماه به مدت ۲ روز به میزبانی بندر نوشهر در حال برگزاری است ؛ در این سمینار مقالات تخصصی با عنوان بررسی جایگاه حقوقی راهنمایان در قوانین ملی و بین المللی ، نقش شرایط جوی ، ساختاری و تجهیزاتی بنادر در افزایش استرس راهنمایان ، بررسی تکنولو‍ژی های مدرن و امکان استفاده از آن در راستای ارتقاء عملیات دریایی ، بررسی چالش های بنادر شمالی و جنوبی در زمینه عملیات راهنمایی و ... از سوی شرکت کنندگان ارائه و مسائل و مشکلات راهنمایان مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار