\مدارک و مراحل دریافت گواهینامه رانندگی پایه ۳/حذف کارت پایان خدمت برای دریافت گواهینامه

  • کد خبر: 214411
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 28 مهر 1397

اگرچه قوانین مربوط به دریافت کارت گواهینامه رانندگی تقریبا بدون تغییر است اما هزینه های آن هر ساله به نسبت تورم اندکی افزایش می یابد.

به گزارش استنادنیوز، دریافت کارت گواهینامه رانندگی در دنیای جدید و همچنین به رسیدن جامعه بشری به برابری میان زن و مرد، برای هر فردی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. حتی افرادی که در شرایط کنونی امکان خرید خودرو شخصی را ندارند، به دنبال آن هستند که این مهارت را بیاموزند.

قوانین راهنمایی و رانندگی و روند دریافت این کارت از کشوری به کشوری متفاوت است. در همین رابطه مهم‌ترین شرط برای رانندگی براساس قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور ما داشتن 18 سال تمام است.

شهروندان ایرانی می توانند پس از این سن، اقدام به دریافت گواهی نامه رانندگی کنند. اگرچه مراحل دریافت این کارت کمتر دچار تغییر می شود اما هزینه های آن به نسبت تورم، هر ساله اندکی افزایش می یابد.
مدارک و مراحل دریافت گواهینامه رانندگی پایه ۳

1.داشتن ۱۸ سال تمام کارت ملی (دائم یا موقت )

 2.کپی پشت ورو از کارت ملی (در صورتی که شناسنامه جدید دارید کارت ملی نیاز نیست)

3.اصل شناسنامه و کپی از صفحه اول (در صورت داشتن توضیحات یک برگ کپی)

4. ۸ قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ پرسنلی (زمینه روشن وبا کیفیت مطلوب)

5. کد پستی ۱۰ رقمی و آدرس محل سکونت

6. اصل کارت پایان خدمت به همراه کپی پشت و رو(این شرط در قانون سال 96 حذف شد)

7. گواهی اشتغال به خدمت عکسدار (به همراه دفترچه مرخصی یا فیش حقوقی )

8.برگه اعزام به خدمت کامپیوتری به همراه کپی بدون غیبت سنواتی

9.گواهی اشتغال به تحصیل (با مهر تائیدیه منطقه _ برای دانشجویان شهرستان تائیدیه راهور ) به همراه انتخاب واحد یا کارت تحصیلی مراحل اخذ گواهینامه رانندگی : تکمیل مدارک و دریافت پرونده از آموزشگاه و مراجعه به پزشک طرف قرار داد جهت تکمیل پرونده بعد از تایید توسط پزشک مجددا به آموزشگاه مراجعه کنید.
هزینه ثبت نام کارت گواهینامه رانندگی

هزنیه کل ثبت نام برای اخذ گواهینامه رانندگی به همراه کتاب 5/170/000 ریال شرکت در ۸ جلسه کلاس تئوری ( جلسه پایانی آزمون مقدمات آئین نامه توسط مدرس به عمل می آید.)

شرکت در ۱۲ جلسه کلاس آموزش رانندگی (در پایان آزمون رانندگی توسط مربی گرفته میشود ) تکمیل مدارک کاردکس و تحویل به آموزشگاه ( جهت شرکت در آزمون های اصلی ) مدارک لازم جهت صدور کاردکس و آزمون : قبولی در آزمون آئین نامه کلاسی ( آزمون اولیه ) قبولی در آزمون رانندگی ( آزمون اولیه ) برگه گروه خونی ( در صورت مصرف داروی مستمر یا داشتن بیماری خاص ویا داشتن آلرژی حتما به موسسه اطلاع دهید) همراه داشتن اصل شناسنامه و واریز فیش های بانک ملی : ( به نام هنرجو و بدون قلم خوردگی )

۱: پرداخت مبلغ ۱۲۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۰۱۰۵۹۶۸۸۰۱۰۰۴ به نام شرکت پژوهش و توسعه ناجی ( خدمات الکترونیک گواهینامه)

۲: پرداخت مبلغ ۷۵۰۰ ریال به شماره حساب ۳۱۱۱۰۰۰۰۴۸۰۰۶ به نام شهرداری ( تمبر گواهینامه رانندگی )

۳: پرداخت مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۹۰۰۸۰۰۹ به نام نیروی انتظامی ( تمبر گواهینامه رانندگی )

۴: پرداخت مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۳۰۰۳ به نام نیروی انتظامی ( صدور گواهینامه رانندگی )
تذکرات خیلی مهم برای متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی :

۱ : در صورت عدم حضور در جلسه اول از حضور در مابقی کلاسها محروم هستید.

۲ : برای شرکت در کلاس های رانندگی گذراندن ۵ جلسه کلاس تئوری الزامیست .

۳ : ۱۰ جلسه کلاس رانندگی حداقل آموزش پیشنهاد شده از طرف موسسه میباشد .

۴ : برای شرکت در کلاسهای رانندگی همراه داشتن پوشه الزامیست .

۵ : داشتن همراه فقط برای بانوانی که مربی آقا انتخاب مینمایند .مجاز و اجباری میباشد .( همراه بالای ۱۵ سال )

۶ : زمان آموزش رانندگی ۱۱۰ دقیقه است.

۷ : جهت تغییر و یا کنسل کردن کلاس های شهری باید ۲۴ ساعت قبل به دفتر آموزشگاه اطلاع دهید در صورت عدم اطلاع موسسه ، کلاس شما غیبت محسوب شده و کلاس جایگزین شامل هزینه مجدد میباشد.

۸ : در روز آزمون اصل شناسنامه را به همراه داشته باشید.

۹ : در صورت مردودی واریز فیش ۱۰۰۰۰ریالی به شماره حساب ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۳۰۰۳ به نام نیروی انتظامی الزامیست .بانک ملی قیمت و تعرفه آموزش پایه سوم راهنمایی و رانندگی کشور نرخ جدید آموزش رانندگی برای ۱۶ ساعت آموزش‌های تئوری و ۲۴ ساعت آموزش‌های عملی است. به گفته وی، هر ساعت آموزش عملی رانندگی ۱۵ هزار تومان بود که به ۱۸ هزار تومان افزایش یافته است و هر ساعت آموزش تئوری رانندگی از ۳۶۵۰ تومان شهریه مصوب قبلی به ۴۳۸۰ تومان تغییر قیمت داده است.

پایان خدمت
صدور گواهینامه رانندگی بدون‌کارت پایان خدمت

رئیس پلیس راهور ناجا در آذر ماه سال 1396 گفت: صدور گواهینامه رانندگی بدون کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی از امروز در سراسر کشور آغاز می شود. سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: برابر ابلاغیه ستادکل نیروهای مسلح و به استناد ماده ۵۴ قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه از امروز اول آذرماه صدور گواهینامه رانندگی اعم از خودرو و موتورسیکلت بدون‌کارت پایان خدمت یا معافیت آغاز می شود.

وی افزود: بر این اساس افراد متقاضی ذکور بالای ۱۸ سال سن می توانند از امروز جهت ثبت نام برای دریافت گواهینامه رانندگی به آموزشگاه های مجاز مراجعه کنند. رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: به تمام آموزشگاه های رانندگی در سراسر کشور ابلاغ شده است تا نسبت به ثبت نام متقاضیان بدون نیاز به دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی و پس از طی مراحل لازم اقدام کنند. سردار مهری یادآور شد: شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکلی در این زمینه می توانند با شماره تلفن ۱۲۰ پلیس راهور ناجا تماس بگیرند.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار