چند راه ساده برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی چند راه وجود دارد که در مطلب زیر به صورت ساده توضیح داده شده است.

به گزارش استنادنیوز، بسیاری از افرادی که ماهانه مبلغی از حقوق یا درآمد خود را در زمینه بیمه تامین اجتماعی هزینه می کنند، مایل هستند که سابقه بیمه خود را بدانند و گاهی این مساله در زمانی که فرد از واریز حق بیمه و اعتبار دفترچه درمانی خود مطمئن نیست، بسیار ضروری است. از همین رو سازمان تامین اجتماعی شرایطی را فراهم کرده است تا از طریق آن، فرد بیمه شوند بدون مراجعه حضور بتواند سوابق بیمه ای خود را مشاهده کند. 

در همین راستا این سازمان سامانه www.tamin.ir را راه اندازی کرد. اما این سیستم چندی قبل دچار تغییراتی شد که امکان استفاده از آن برای برخی از افراد، سخت شد. لذا در این مطلب راه های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی ارائه می شود.

به طور کلی مشاهده سوابق بیمه دو اساس است:

1.ثبت نام در سامانه و ایجاد حساب کاربری فعال

2.استفاده از حساب کاربری ثبت شده و گذرواژه جدید برای ورود به سیستم

گام نخست ورود به سامانه از طریق این لینک است. با کلیک بر روی این آدرس با صفحه «ورود به سیستم» روبرو می شوید که لازم است با پر کردن فیلدهای آن، اطلاعات خود را در سیستم ثبت کنید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

پس از وارد کردن کد ملی و انتخاب اپراتور تلفن همراه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. 

پس از وارد نمودن کلیه موارد همانند شکل زیر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و منتظر دریافت پیامک شناسه فعالسازی از طریق تلفن همراه باشید.

نکات لازم: 

1.شما بایستی تمام شماره تلفن همراه خود را همراه با صفر وارد کنید.

2.شماره تلفن همراه وارد شده بایستی متعلق به شخص شما (بیمه شده) باشد. در غیر این صورت جهت فعال سازی کاربری مراجعه به شعبه الزامی است.

پس از ثبت نام در سیستم، حالا شما امکان ورود به مرحله دوم را پیدا کردید.

سوابق بیمه

در قسمت سوالات امنیتی باید هر سه سوال متفاوت را با پاسخ‌های متفاوت وارد نمایید.

پس از پر کردن کلیه موارد روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

نکات قابل توجه در ثبت نام در سامانه مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی

1.کلیه اطلاعات هویتی می‌بایست مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه باشد. دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات وارد شده حساب کاربری برای شما ایجاد نخواهد شد.

2.افرادی که کد ملی و شناسنامه یکسانی دارند لازم است هر دو قسمت را کد ملی و شناسنامه را با مقدار یکسان پر کرده و از وارد نمودن عدد صفر (0) به جای شماره شناسنامه خودداری نمایند.

3.در بخاطر سپردن پاسخ سوال امنیتی خود دقت داشته باشید . این سوال در بازیابی گذرواژه شما مورد استفاده قرار می گیرد.

4.خواهشمند است در وارد نمودن شماره تلفن همراه و ایمیل خود دقت نمائید. این اطلاعات پل ارتباطی سامانه های سازمان تامین اجتماعی با شما می باشد.

برای مثال اگر شما در اراک زندگی می‌کنید و محل کارتان استان البرز باشد ولی شعبه بیمه پردازی تهران باشد باید بسته به محل شعبه یکی از گزینه های تهران بزرگ – شرق تهران بزرگ – غرب تهران بزرگ را انتخاب نمایید.

جهت فعالسازی حساب کاربری نیازی به مراجعه به شعبه بیمه پردازی وجود نداشته و فعال سازی از طریق هر یک از شعب سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر می‌باشد.

گذرواژه در سوابق بیمه

باید در سایت سوابق بیمه ثبت نام نموده و پس از تایید ثبت نام می توانید سوابق بیمه خود را مشاهده نمایید.

در قسمت گذرواژه و تکرار گذرواژه نیز، کلمه عبور جدید خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شرایط گذرواژه سایت سابقه بیمه می بایست رعایت شود. 

توجه داشته باشید صفحه کلید به زبان انگلیسی (EN) باشد.

فرمت مجاز جهت ثبت گذر واژه سوابق بیمه:

1.باید با کاراکترهای لاتین باشد. باید با یک حرف آغاز شود .

2.باید حداقل شامل یک حرف بزرگ ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد.

3.گذرواژه نباید شامل نام ، نام خانوادگی و کد ملی باشد.

4.فقط کاراکترهای التین حرف و عدد و ! # $ % & مجاز می باشند.

5.طول گذرواژه نباید کمتر از ۸ کاراکتر باشد.

6.نمونه گذرواژه که سایت سابقه قبول می کند مانند:  Bidbarg95#

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام مشاهده سوابق

دقت داشته باشید که ثبت درخواست به معنی ایجاد کاربر نبوده و کاربر شما پس از صحت سنجی درخواست ایجاد خواهد شد و نتیجه آن از طریق پیامک به شما اعلام می‌گردد.

بنابراین لازم است تا زمان دریافت پیامک منتظر بمانید و پس از آن در صورتیکه در متن پیام شما نیاز به مراجعه شعبه وجود داشت با به همراه داشتن مدارک هویتی به واحد نامنویسی نزدیکترین شعبه سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

تایید اطلاعات پیش ثبت نام

با زدن دکمه ثبت نام فرم پیش نمایش ثبت نام جهت تایید نهایی اطلاعات وارد شده به کاربر نمایش داده می‌شود که به شکل زیر است:

پیش نمایش ثبت نام مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعیپ

در صورت صحت اطلاعات دکمه تایید را فشار دهید و در غیر این صورت با زدن دکمه بازگشت به تصحیح اطلاعات خود بپردازید.

توجه داشته باشید چنانچه در مرحله پیش نمایش متوجه عدم صحت تلفن همراه شده‌اید کافی است دکمه بازگشت را انتخاب کرده و سپس گزینه حذف را فشار دهید و مراحل ثبت نام را از ابتدا شروع نمایید.

نحوه درخواست حذف اطلاعات

به منظور درخواست حذف کافی است دکمه حذف را فشار دهید. با زدن دکمه حذف درخواست پیغام زیر مشاهده می‌گردد. که در صورت دلخواه می‌توانید مجددا جهت ثبت نام اقدام نمایید.

اگر سابقه پرداخت حق بیمه را دارید قطعا برای مشاهده سوابق بیمه خود به سایت تامین‌اجتماعی مراجعه کردید، با تغییرات جدیدی که در سایت سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاده تنها با وارد کردن کد ملی دسترسی به سوابق بیمه امکان پذیر است:

صفحه ورود به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

پس از زدن دکمه تایید در گام پیش نمایش ثبت نام، پیغام زیر به کاربر نمایش داده می‌شود.

«کاربر گرامی

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید. اطلاعات ثبت شده توسط شما، با پایگاه های مرجع سازمان تامین اجتماعی صحت سنجی شده و نتیجه ظرف ۴۸ ساعت آینده از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید.

بدیهی است ظرف مدت مذکور کاربر شما جهت استفاده از خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی فعال نخواهد بود. در صورت دریافت پیامک مبتنی بر عدم تطابق اطلاعات با پایگاه مرجع درخواست شما حذف شده و امکان ثبت مجدد درخواست فراهم خواهد بود.»

پیامک در صورت فعال سازی حساب کاربری: 

جناب آقای/سرکار خانم به سیستم های متمرکز سازمان تامین اجتماعی خوش آمدید .حساب کاربری شما ایجاد گردید.

پیامک در صورت فعال نشدن حساب کاربری:

جناب آقای/سرکار خانم ثبت نام شما تایید شد، جهت فعالسازی حساب کاربری با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیک‌ترین شعبه مراجعه فرمایید.

پیامک در صورت مغایرت اطلاعات هویتی:

جناب آقای/ سرکار اطلاعات هویتی وارد شده توسط شما با پایگاه مرجع مطابقت ندارد. چنانچه اطمینان دارید در زمان ورود اطلاعات اشتباهی رخ نداده، با در دست داشتن مدارک هویتی خود به نزدیکترین شعبه مراجعه نمائید.

چنانچه مراحل ثبت نام را تا پایان به طور کامل تکمیل نکرده باشید، پس از وارد کردن اطلاعات و زدن دکمه ثبت نام، پیغام زیر مشاهده می‌شود. که در این صورت می‌بایست یک ساعت منتظر بمانید تا درخواست بلاتکلیف، تعیین تکلیف شود تا بتوانید دوباره درخواست دهید و مراحل ثبت نام را دوباره طی نمایید.

ثبت نام مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

وارد شدن به سامانه اولیه برای مشاهده سوابق با کد ملی

پس از فعال شدن حساب کاربری، شما می‌توانید با نام کاربری (کد ملی) و گذرواژه‌ای که در مراحل ثبت نام انتخاب کرده‌اید وارد سیستم جدید مشاهده سوابق بیمه شده و اطلاعات خود را دریافت کنید.

صفحه ورود به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

لینک مستقیم مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی می توانید از لیک مستقیم زیر استفاده کنید:

https://account.tamin.ir/auth/login

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار