• نانواکناری؛

دستگیری دیپلمات ایرانی در آلمان اقدامی ناروا بود/ احضار ظریف به کمیسیون امنیت ملی مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستگیری دیپلمات ایرانی اقدامی ناروا بود گفت: وزیر امور خارجه برای ارائه توضیحات اقدامات صورت گرفته در کمیسیون امنیت ملی حاضر می‌شود.


به گزارش استنادنیوز، ولی‌الله نانواکناری  با اشار به وضعیت دیپلمات ایرانی دستگیر شده در آلمان اظهار کرد: شخصی به نام اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی بوده که در آلمان استقرار داشته و به اتهامی ناروا دستگیر شده است.

وی خاطرنشان کرد: این دیپلمات به دلیل دست داشتن در برهم زدن همایش مجاهدین خلق که در فرانسه برگزار شده بود متهم شد که این یک اتهام بی پایه و اساس است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر لزوم پیگیری این موضوع توسط وزارت امور خارجه تاکید و تصریح کرد: وزارت امور خارجه باید پیگیری لازم را در این خصوص انجام دهد و وزیر مربوطه برای ارائه توضیحات اقدامات صورت گرفته امروز در کمیسیون امنیت ملی حاضر می‌شود.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت خارجه در حال پیگیری این موضوع است گفت: در حالی که این دیپلمات از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بوده لازم است که وزارت امور خارجه اقدامات لازم را برای آزادی این فرد انجام دهد که البته این وزارتخانه در حال انجام امور است.

نانواکناری افزود: احضار سفیر آلمان و تذکر به ایشان از اقداماتی بوده که وزارت امور خارجه برای پیگیری وضعیت این دیپلمات انجام داده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس از وزارت امور خارجه خواست تا با جدیت این موضوع پیگیری شود و مسیر دیپلماسی باید برای آزادی این فرد طی شود.

وی در پایان گفت: موضوع برجام یا هر اقدام دیگری نباید موجب شود که این موضوع به حال خود رها شود البته دولت به این امر واقف است و تمام تلاش خود را برای آزادی این دیپلمات به کار می‌گیرد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار