افزایش مسمومیت با گازco در شش ماه سالجاری

  • کد خبر: 214525
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 03 آبان 1397

استنادنیوز؛مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت :در شش ماهه امسال 13 نفر در مازندران بر اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی‌قانونی استان مازندران ، دکتر علی عباسی تصریحکرد :از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با گاز در شش ماهه امسال 8 مرد و ما بقیزن هستند.

بیشترین شهر

بر اساس این گزارش بیشترین آمار مرگ ‌و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن درشهرستان های چالوس ، نکا و قائمشهر هر کدام با 3 بیشترین و شهرهای آمل و نوشهر هر کدام با 2 مورد کمترین فوتی ثبت‌ شده است.

اردیبهشت بیشترین ماه

عباسی تصریح کرد بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان اردیبهشت با 5 موردبیشترین ماه و فروردین ،مرداد هر کدام با 3 و خرداد با 2 فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان افزود : با توجه به اینکه مرگ های ناشی از مسمومیت با گازمونواکسید کربن عمدتا در نیمه دوم سال به دلیل سرما ، استفاده از وسایل گرمایشیافزایش می یابد لذا به هموطنان توصیه میشود هنگام استفاده از وسایل گرمازا ، به توصیههای ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایش و مسیر خروجی گازمونواکسید کربن اطمینان حاصل نمایند.

گفتنی است در سال گذشته (96) تعداد22 نفر (16 مرد و ما بقی زن) در اثر گاز گرفتگی باگاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار